1,5 млрд бюджетних гривень! Організовано підкуп виборців за Порошенка: Аваков зробив резонансну заяву

У поліції є кілька справ, якими займаються за заявою кандидата в президенти Юлії Тимошенко, і вони стосуються «сіток» іншого кандидата – Петра Порошенка.

Про це в інтерв’ю заявив Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ України.

«Таких випадків багато. Із цих 74 проваджень таких історій, здається, 50. Наприклад, в офіс дуже діяльного депутата Сергія Березенка в Чернігові співробітники цього офісу викликали поліцію, бо до них заявилися представники преси і стали знімати, як там бабусям щось роздають. З іншого березенківського офісу зателефонували самі журналісти й заявили, що їм перешкоджають у професійній діяльності, не пускають туди, де незаконно роздають гроші.

І туди, і туди приїжджали поліцейські.

Він зазначив, що ці сітки багатошарові.

«Перша – низова сітка. Назвемо її «сітка вульгаріс». Особисті картки, інструкції, як проводити соціологічні опитування, угоди про винагороду. Здавалося б, що тут такого? Річ у тому, що закон трактує: будь-яка платня за агітацію – це підкуп виборця. Працю агітаторів не можна оплачувати. Навіть якщо це не завуальована агітація.

Так, агітатор може сказати, що жодних грошей не отримував. Окремі й стверджують, що їхня праця – чисте волонтерство, але є й ті, хто на камеру зізнається в отриманні 500 грн…» – пояснив міністр.

«Як виглядає робота «сітковиків»? Ви заходите в під’їзд і обходите всі квартири. Ви кажете: «Я агітатор кандидата Х…» Вам у відповідь: «Пішов ти…» І так п’ять разів. Агітатор мешканців цих п’яти квартир викреслює. В інших квартирах відповідають: «Ну, поговорімо про кандидата…» Агітатор позначає жителів цих квартир як потенційно лояльних до кандидата.

Так збирається первинна база даних, – зазначає міністр. – Потім включається наступний підвид «сітки», що називається «лояльність за рахунок бюджетних коштів».

Приходять, наприклад, в Одесі до громадянина Труханова і кажуть: «Громадянине Труханов, ви заклали в бюджет 200 мільйонів гривень на матеріальну допомогу?» – «Так». – «Ось і виплачуйте за нашим списком…» І тут уже працює адмінресурс на рівні голів адміністрацій, мерів – із типовим посланням: «Гено, Петю, Васю, поводься пристойно, і ми врятуємо тебе від лабетів НАБУ, ГПУ, НПУ».

Обсяг ресурсів під таку схему оцінюється до 1,5 млрд грн. І справа, за словами Авакова, не так у самій астрономічній сумі, як у походженні цих коштів.

«Одна історія, коли ти використовуєш в кампанії свої гроші, хай і з незрозумілих джерел, але свої… Але в подібній схемі кошти залучаються з держбюджету! – підкреслює міністр внутрішніх справ. – У такий спосіб за 500 -1000 гривень «поштучно» вибудовується «сітка» з мотивованих людей, які ходять і «агітують».

За різними підрахунками, плановане охоплення виборців – від 700 тисяч до 6 мільйонів».

Аваков зазначає, що тільки «сітка» агітаторів становить 200 тисяч осіб, а їм за роботу належить винагорода за такою схемою: 500 гривень – зараз, 500 – потім, 1000 – премія, якщо кандидат виграє.

Джерело

Share