28 батальйонів тактичних груп! Полторак зробив термінову заяву по ситуацію на кордоні

Міністр оборони України Степан Полторак констатує, що ситуація на українсько-російському кордоні, як і раніше, складна, у Росії залишається прагнення захопити всю Україну, але Збройні сили готові до захисту держави.

«Ситуація залишається складною. Угруповання війська, яке перебуває на кордоні з Україною, небезпечне для України. 28 батальйонів тактичних груп, величезне угруповання в районі Азовського моря, сили і засоби, збільшені під час окупації Криму за окремими напрямами удесятеро, є небезпечними», – сказав глава Міноборони в інтерв’ю телеканалу «Прямий» в суботу, відповідаючи на запитання про ситуацію на кордоні з Росією і наміри російських військ.

За його словами, Збройні сили України моніторять ситуацію, працює розвідка, «інформацію ми отримуємо».

«Ми завжди напоготові, щоб виконати свій конституційний обов’язок і захистити нашу державу», – наголосив С.Полторак.

Відповідаючи на запитання про можливість повномасштабної війни з Росією, С.Полторак висловив сподівання, що у Росії і сьогодні є прагнення захопити Україну.

«Єдине – змінюється тактика, змінюються форми здійснення агресії. Нас відчувають на фронті. Не виходить на фронті – вони пробують всередині країни. На жаль, загрози відкритої агресії нікуди не відійшли, вони існують і, на жаль, сьогодні є дуже можливими», – сказав міністр.

Про це зазначив і глава Генштабу ЗСУ Віктор Муженко вказавши, що Російська Федерація закінчує підготовку ударних груп на кордоні з Україною і готується до диверсій на лінії розмежування і в тилу.

За словами воєначальника, РФ закінчує формування ударних з’єднань на прикордонних територіях з Україною. Загроза існує з північного, східного та південного напрямків.

Муженко заявив, що в українській армії достатньо техніки, озброєння і особового складу, щоб зупинити російські танки і літаки.

За умови виконання держоборонзамовлення 2019 роки ми в два рази збільшимо складу нової техніки в порівнянні з попередніми роками. Йдеться перш за все про оновлення і прийняття на озброєння комплексів протиракетної оборони і модернізованих ракет до них, укомплектуванні вітчизняними протитанковими комплексами сухопутних військ, десантно-штурмових військ і морської піхоти.

Джерело

Share