4 тис. доларів не буде: у Зеленського розповіли, яку зарплату будуть отримувати вчителі

У команді президента Володимира Зеленського сказали, що реалізація попередніх заяв про вчительську зарплату $4000 поки нездійсненна. А ось $500 буде “непогано для початку”.

“У нас 440 тисячі вчителів. Можна їм зробити зарплати по 4 тисячі доларів – це вже такий відомий мем. Скільки це буде коштувати, – давно вже порахували. Ми собі цього дозволити не можемо. Але потрібно до цього йти? Потрібно. У законі про освіту прописані 3 мінімальні заробітні плати. На даний момент це 13-14 тисяч гривень. Для початку буде непогано”, – заявив експерт із питань освіти команди Зеленського, новообраний нардеп від партії “Слуга народу” Сергій Барбак.

Між тим, він обурився рівнем заробітної плати для молодого педагога.

“А коли у нас зараз молодий учитель, який приходить до школи, отримує 5 тисяч 100 гривень. Це ненормально? Учитель повинен отримувати максимально можливу зарплату. Те, що вона повинна бути вищою за середню, – це взагалі не обговорюється”, – сказав Бабак.

На початку липня уряд схвалив реформу оплати праці педагогів із підвищенням до чотирьох прожиткових мінімумів мінімального окладу до 2023-го. На наступний рік Кабінет міністрів виділив 25 млрд грн на освіту. Проте експерти вважають, що ресурсів, які б забезпечили ці кошти, у держави нема.

Джерело

Share