62,4% українців не готові терпіти зниження рівня життя заради реформ

26,3% респондентів вважають президента Порошенка головним гальмом у проведенні реформ.

62,4% респондентів не готові терпіти тимчасове зниження рівня життя, до якого може призвести реалізація реформ.

Про це свідчать результати опитування, проведеного фондом “Демократичні ініціативи” та Українським центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, передають Українські Новини.

Зокрема, 32,4% опитаних відповіли, що не готові терпіти зниження рівня життя, оскільки їх матеріальний стан нестерпний вже зараз; 30% не готові терпіти зниження рівня життя, тому що не вірять в успішність реформ, 23,8% готові терпіти, але недовго, 8,6% готові терпіти скільки завгодно, якщо це призведе до успіху країни, 5,2% не змогли відповісти.

Також респондентів просили назвати першочергові реформи (не більш ніж 5 варіантів).

Так, 58% вважають першочерговою антикорупційну реформу, 46,5% – реформу охорони здоров’я, 43,6% – пенсійну реформу, 31,8% – реформу органів правопорядку, 29,3% – люстрацію чиновників, 21,5% – реформу армії. При цьому тільки 1,4% вважають першочерговою реформу в сфері ЗМІ.

Крім того, респондентів просили відповісти, кого вони вважають головним гальмом у проведенні реформ.

39,2% опитаних вважають, що головним гальмом є бюрократія і чиновники, 39% – олігархи, 31% – уряд, 26,3% – президент Петро Порошенко, 16,7% – політичні сили, що складають коаліцію у Верховній Раді (“Блок Петра Порошенка” і “Народний фронт”).

Опитування проводилося з 19 по 25 травня у всіх регіонах України, крім анексованого Росією Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей.

Було опитано 2 019 респондентів старших 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

 

Share