Бабуся Євгенія, 80 років. Знайшли біля смітника магазину. Вона шукала там … залишки їжі. Пенсія — 1200 грн на місяць. На 30 днів. Це 40 гривень на день. На ліки, комуналку, їжу, транспорт. На життя

Бабуся Євгенія, 80 років.

Сьгодні був важкий день. Емоційно. Нашу «першу» бабусю ми знайшли біля смітника магазину. Вона шукала там … залишки їжі.

Чистенька, худенька, маленька, дуже бідна. Відшукала в смітнику гнілі фрукти, коли ми підійшли.

На пропозицію піти разом до магазину, щоб купити продуктів — заплакала й категорично відмовилась. Голодуюча бабуся соромилась. Щоб ніхто магазині, де вона купує хліб — не дізнався, що їй купують їжу.

Ми запропонували почекати й самостійно купили 2 великі пакети продуктів і пішли разом із нею додому. Вона живе одна в малесенькій квартирі, через дорогу. Вже в квартирі, побачивши, що ми купили чай та печиво — запропонувала зі сльозами на очах: «Тепер у мене є чай! Давайте я Вас пригощу!»

На балконі бабуся Євгенія сушить абрикосу, яку збирає по дворах (каже, що то запаси на зиму). Її балкон — то справжній сад, бабуся зробила собі шматочок радості: квіти, рослини.

Я піду до неї завтра. Принесу тканину (бабуся шиє). Запитаю розмір ноги (майже боса). І ще раз обійму.

Пенсія у бабусі — 1200 гривень на місяць. Тисячу двісті. На 30 днів. Це 40 гривень на день. На ліки, комуналку, їжу, транспорт. На життя.

1

Share