Батурин. Обиватель років 45-ти тепло привітався з місцевим московським попом, вдягнутим “по ґраждані”. Хто це? Питаю обивателя

Батурин. Обиватель років 45-ти тепло привітався біля крамниці з місцевим московським попом, вдягнутим “по ґраждані”.

– Хто це? – питаю обивателя.

– Це наш батюшка! Я їх обох знаю, – продовжує з ентузіазмом. – Отця Олександра і отця Олега.

Гмм… Але в Батурині є ще й третій. Отець Роман. Настоятель чималенького Покровського храму УПЦ КП у центрі Батурина. Його він НЕ МОЖЕ не знати. Але професійно ігнорує.

– БІДИ наробили ваші московські попи, особливо на війні, на Сході, – кажу йому впрост, ігноруючи його благосну посмішку. (Вже видно, що це не дуже церковний, але грамотно “прокачаний” тип).

Відповідь була приголомшуючою:

– А це вони ВАМ біди наробили?

На мить розгубився. Бо чоловік ВІДСУНУВ кілька перевірених прийомів – вони, мовляв, “не московські, а українські попи”, або “не всі московські погані, а є такі шо помагають на фронт!” Зрештою є ж і народна політологія – “та на Донбасі воюють за олігархів”.

Ні! Чоловічок вдарив несподівано медведчуківським. Мовляв: “А тєбє-то што до етой війни? Ані тібє шо-то плохоє сдєлалі? Вот канкрєтно тібє?”

Уявляєте ЯК московська церковна агентура працює з людьми? У тому маленькому містечку Батурині? Два їхні попи й бездоганно “прокачаний” місцевий піпл.

З одного боку – ЄДІНСТВО НАРОДОВ. Єдіная Русь. Де всім болять болі братьєв-славян від Чопа до Хабаровська. А з другого – байдуже до 10,000 убитих на Донбасі й кількох млн біженців.

– А це вони ВАМ біди наробили? Ніби ж Ви живий і не біженець.

По відповідь не лізуть у кишеню. Не говорять банальностей. Готові до запитань руба – про лояльність. Знають, ДОБРЕ ЗНАЮТЬ убивчу роль московського попівства у цій війні. Але не міняючи виразу обличчя спитають:

– А це вони ВАМ біди наробили?

PS Загалом Батурин патріотичне місто й ставлення до московської церкви таки змінилося. Але не заколисуймо себе майбутніми Томосами – після того НІКУДИ не дінеться ця розгалужена, грамотна й винятково розумна агентура. А кожен день її діяльності в Україні – величезні втрати для національної безпеки.

 

Share