“Будемо разом із Росією думати про заходи у відповідь”: Лукашенко зробив гучну заяву, чого чекати Україні

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив 22 лютого в Мінську, що Білорусь буде змушена разом із Росією «думати про заходи у відповідь», якщо США розмістять ракети середньої та меншої дальності в Європі, пише БЕЛТА.

Коментуючи розрив Договору про ракети середньої та меншої дальності (ДРСМД), Лукашенко висловив побоювання про можливе розміщення цих ракет на території Європи.

«Я боюся того, що американці скористаються моментом – зірвали цей договір, і розмістять ракети в Європі. Ось тут уже мало не видасться й нам. Тому нам треба буде разом із Росією думати про заходи у відповідь. Від цього нікуди не дінешся, якщо це станеться. А гірше буде, якщо ці ракети буде розміщено (не дай бог, гіпотетично) на території України», – сказав він.

Також президент Білорусі зазначив, що вірить у те, що Росія не порушувала цієї угоди, пише видання.

1 лютого держсекретар США Майк Помпео оголосив, що 2 лютого США виходять із Договору про ракети середньої та меншої дальності. Того самого дня президент країни Дональд Трамп заявив, що хоче укласти новий договір. У НАТО уточнили, що рішення про вихід США з угоди набуде чинності за шість місяців, якщо РФ за цей час не знищить всі крилаті ракети 9М729.

2 лютого міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров сказав президенту Росії Володимиру Путіну, що США порушують ДРСМД із 1999 року. Після цього Путін заявив, що у відповідь на вихід США із ДРСМД виходить Росія.

Угода 1987 року забороняла сторонам виробництво балістичних і крилатих ядерних ракет наземного базування дальністю від 500 км до 5,5 тис. км, їх випробування та розгортання. За інформацією американців, 9М729 випробовували на відстань більше ніж 500 км.

Джерело

Share