Через рік не буде: Перший президент Кравчук зробив гучну заяву

Леонід Кравчук напророкував долю Росії після окупації України. Перший президент вважає, що Росія, окупувавши всю територію України, перестане існувати.

За його словами у країни-агресора просто не вистачить ресурсів, щоб утримувати всю територію України.

У своїй заяві журналістам Кравчук заявив, що протягом року Росія б перестала існувати, якби захопила Україну.

«Україну ніхто не зможе здолати, я вам скажу щиро. Якби зараз Росія зійшла з розуму і прийшла в Україну, окупувала її, то через рік Росії б не стало.

Тому що в Україні треба привести половину війська, майже 70% бюджету, щоб її тримати в спокої, а це непросто», – розповів Кравчук.

За словами екс-політика, Росія не може нічого вдіяти навіть з Кримським півостровом.

«Вона з Кримом не може впоратися, а Україну вона тримати не зможе», – сказав Кравчук.

Колишній президент додав, що Кремль прекрасно усвідомлює наслідки цього можливого сценарію.

Окрім цього Кравчук заявив, що Перебуваючи в окупації 4 роки, Донбас суттєво змінився. Якщо він повернеться до складу України, то його жителі вимагатимуть більше, аніж вимагали до війни.

Питання Донбасу слід починати обдумувати заздалегідь, також потрібно вивчати світовий досвід і залучати міжнародних експертів, підкреслив політик.

«Ніколи, за будь-яких розкладів сил, незалежно від того, хто прийде до влади, Донбас вже ніколи не буде таким, як раніше. Вони вимагатимуть більшої свободи, прав і незалежності», – каже Кравчук.

Він пояснює, що за 4 роки окупації діти там вже виросли та мають зовсім інше уявлення про світ, оскільки у школах їх навчали по-іншому.

«І ми думаємо, що вони увійдуть в Україну та будуть жити так само. Не будуть. Тому потрібно думати, в чому ми можемо поступитися, не поступившись територією і суверенітетом. Я маю на увазі форму правління, права та свободи як економічні, так і політичні», – підсумував перший президент.

Окрім цього, Кравчук заявляв, що Росії зруйнований Донбас не є потрібним, однак віддавати вона його просто так не буде. Політик вважає, аби вирішити усі проблеми з РФ, українська влада має сісти за стіл переговорів з Кремлем.

Джерело

Share