Чорне море – не “калюжа”! Клімкін осадив РФ за її зухвалі маневри

Глава МЗС України Павло Клімкін жорстко потролив Росію, виступаючи на міжнародній конференції з безпеки в Одесі.

«Чорне море ніколи не буде належати російському режиму, насправді воно стане для нього Бермудським трикутником», – заявив Клімкін.

Крім того, він висловив упевненість, що Україна поверне Крим, але «для цього ми повинні бути сильними економічно і в питанні безпеки».

Вдавався до алегорії Клімкін і на нещодавній конференції з безпеки в Мюнхені.

«Того, хто наважиться вести справи з росіянами на умовах росіян, просто викинуть з вікна. Сподіваюся, не буквально», – пожартував тоді Клімкін, розповідаючи про те, що «західний» курс України неможливо змінити, хто б не прийшов до влади в країні.

Окрім того, чорноморська безпека є невід’ємною частиною ефективної трансатлантичної співпраці та євроатлантичної інтеграції.

Про це зазначив Клімкін вже за підсумками нещодавнього Одеського форуму #OdesaDebate.

«За останні кілька днів Одеса стала центром дискусій щодо чорноморської безпеки, і так має бути й надалі. Чорне море має стати простором взаємодії, цінностей та права, а не «калюжею» для зухвалих маневрів російських ВМС», – зазначив Клімкін.

Він додав, що на форумі Україна «зібрала друзів та однодумців,… готових говорити про спільні виклики та спільно їм протидіяти, бо лише так можна будувати плани на майбутнє, мир і безпека в якому потрібні нам усім».

Раніше повідомлялося, що мир з країною-агресором, за словами глави МЗС, можливий. Клімкін озвучив умови, необхідні для настання миру з РФ. Отже, мир з Росією можливий тільки після деокупації Донбасу і Криму.

«Я вважаю, що мир з Росією, і я це відповідально кажу, може прийти тільки і виключно після деокупації Донбасу і Криму. У нас будуть можливі періоди якогось перемир’я, переговорів і всього іншого, але до звільнення Криму усього, ніякого миру з Росією бути не може. Це дуже важлива теза, яку всі повинні розуміти», – зазначив Клімкін.

Міністр переконаний, що «ніхто за нас не отримає перемогу», крім нас самих, проте без підтримки Європи це неможливо.

Джерело

Share