Дипломат: “І ось з цього моменту Порошенко повинен почати процедуру передачі влади Зеленському…”

З сьогоднішнього дня Володимир Зеленський стає president elect – новообраним Президентом. Формально тільки зараз його б мали почати вітати іноземні лідери, але кому цікавий протокол і правові формальностей, коли виникає політична доцільність?

І хоча підривати авторитет інституту президентства втручанням або суперечками з Петром Порошенко не варто, Володимир Зеленський з цієї хвилини має всі підстави запропонувати Петру Порошенко сформувати перехідну команду.

Про це у своєму блозі пише дипломат Богдан Яременко.

Він зазначає, Петро Порошенко, щоб не підривати авторитет інституту президентства, спадкоємність і безперервність управління обороною і зовнішньою політикою, повинен погодитися на пропозицію Зеленського. У нас немає офіційних процедур на цей випадок.

Але за логікою виходить, що Володимир Зеленський повинен визначити коло осіб, відповідальних за певні напрямки роботи, які повинні отримати всі необхідні дозволи та допуски, і почати працювати з органами державної влади, отримуючи від них інформацію про стан справ, про заплановані за участю Президента події , про невирішені або найбільш поширені питання.

За словами Яременка, з цього моменту також має розпочатися планування інавгурації, яка згідно із законом повинна відбутися не пізніше 30 травня. Підготовка до інавгурації повинна включати прийняття рішення Верховною Радою України в консультаціях з новообраним Президентом про дату інавгурації.

Також команда новообраного Президента у співпраці зі структурними підрозділами Адміністрації Президента і причетними органами державної влади повинні почати планувати саму церемонію і супроводжуючі її заходи.

Share