Долар буде по 20! Українці вражені новим прогнозом! Обмінники будуть спустошені!

Курс гривні може розвиватися за кількома сценаріями

Представники НБУ і глави ряду банків заявили, що курс гривні може зазнати суттєвих змін.

Так, заступник голови правління НБУ Дмитро Сологуб повідомив – ситуація буде стабільною. Він зазначив – в короткостроковій перспективі великих ризиків для курсу гривні немає. При цьому є прогноз, що можуть змінитися умови торгівлі, пише сайт Мінфін.

Також передбачається, що відбудеться зниження цін на експортні товари, а в умовах гнучкого обмінного курсу це вплине на котирування. Коли відбудеться необхідність, регулятор продасть валюту.

Президент Українського товариства фінансових аналітиків Юрій Прозоров підкреслив, що зміни валютного курсу можуть статися з двох крайніх варіантів: перший – 20 грн/дол. Таке можливо, тільки, коли відбудеться швидке відкриття ринку землі з її продажем тільки за гривню і створенням такого фінансового інструменту як «земельний бон».

Другий крайній сценарій – курс близько 31 грн/дол. Планка підніметься в такому випадку через зміну вартості залізної руди.

Однак, на думку Прозорова, найімовірніше – це середній варіант – незначна девальвація в межах 27,5-28,5 грн/дол».

У свою чергу керівниця управління казначейства Банку Форвард Наталя Шишацька повідомила – національна валюта може зміцнитися. Вона очікує, що гривня втримається на позначці, яка стоїть зараз.

Також Шишацька поділилася, що для позитивного ефекту для гривні парламенту потрібно реалізувати судову реформу, провести зміни в силових структурах і відкрити ринок землі. У цих випадках є велика надія, що в Україну увійдуть нові інвестори, які вкладуть кошти в економіку країни.

Джерело

Share