Два рази підніматимуть пенсію, але всім по-різному! Хто і на скільки “розбагатіє”?

На українських пенсіонерів найближчі пів року чекають два підвищення пенсій – з 1 грудня і з 1 березня.

Хто і на скільки більше грошей отримуватиме, розповів у ефірі ObozTV колишній віцепрем’єр-міністр України Павло Розенко.

Як повідомив Розенко, з 1 грудня відбудеться планове підвищення пенсій відповідно до показників, зафіксованих у державному бюджеті України на 2019 рік. Це підвищення пов’язане зі зміною розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних.

“За стандартами мінімальна пенсія дорівнює прожитковому мінімуму. Станом на сьогодні це цифра 1564 грн. З 1 грудня буде 1638 грн. На 74 грн зросте пенсія у більшості пенсіонерів, у яких пенсія залежить від прожиткового мінімуму. Це невелика кількість пенсіонерів – близько 1-1,5 млн осіб”, – пояснив колишній віцепрем’єр.

Також, за його словами, буде підвищено максимальний поріг пенсійної виплати на 740 грн.

“ВИСОКООПЛАЧУВАНІ ПЕНСІОНЕРИ ОТРИМАЮТЬ БІЛЬШЕ НА 740 ГРН. ПРОМІЖНИХ ПІДВИЩЕНЬ 200-300 ГРН НЕ БУДЕ. ЦЕ ЗАФІКСОВАНО У БЮДЖЕТІ”, – УТОЧНИВ ЕКСМІНІСТР.

“НАСТУПНЕ ПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЙ БУДЕ ТЕЖ ПЛАНОВЕ, ЗГІДНО З ПЕНСІЙНОЮ РЕФОРМОЮ, ЯКА РАНІШЕ БУЛА ПРОГОЛОСОВАНА, З 1 БЕРЕЗНЯ. ТАМ БУДЕ ЧЕРГОВЕ ОСУЧАСНЕННЯ ПЕНСІЙ, ВОНО СТОСУВАТИМЕТЬСЯ ПРАКТИЧНО ВСІХ КАТЕГОРІЙ ПЕНСІОНЕРІВ”, – ДОДАВ РОЗЕНКО.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні пенсії у березні 2020 року перерахують із урахуванням зростання зарплат і інфляції. Розмір надбавки буде індивідуальним і залежатиме від індивідуального коефіцієнта стажу і зарплати.

Джерело

Share