“Гей, хлопці, ви там від реальності відірвалися?!”: Бутусов жорстко прокоментував скандал з “оборонкою”

Справа про можливу причетність групи співробітників НАБУ до корупційного злочину лежить майже три роки, але обшуки почалися лише через два тижні після виходу програми Бігуса, коли всі фігуранти вже давно попереджені і сліди можуть бути заметені.

Про це на сторінці в Facebook пише головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов, коментуючи вчорашню заяву НАБУ. Те, що Бюро звинувачує журналістів “Наші гроші” в “маніпуляції”, він вважає “ганьбою”.

“Гей, хлопці, ви там від реальності відірвалися?! По-перше, в жовтні 2017-го Бігус вперше зробив сюжет “Бронедрузі” про афери “Оптимумспецдеталь”, і у вас на той момент записи розмов своїх співробітників з Рогозою вже були, і ви нічого не зробили для розслідування цієї ситуації і не дали їй оцінку! Через півтора роки Бігусу передали ще й листування співробітників НАБУ і Рогози, яке у вас було вже раніше! Це тоді, в 2017-му, треба було виходити на брифінг, проводити розслідування службове та інформувати про результати хоча б Громадську раду НАБУ. Чому ці елементарні речі не зроблені? Це ви “маніпулюєте”, а не Бігус. Ви були зобов’язані все це розслідувати й оприлюднити самі ще тоді!” – пише Бутусов.

По-друге, як зазначає він, у справі є записи, які говорять про можливу причетність групи співробітників НАБУ до корупційного злочину. Але за два роки з моменту отримання записів Бюро цим матеріалам жодної процесуальної оцінки не дало.

“Забули чомусь, ну подумаєш, там же лишень йдеться про зв’язки з аферистами цілої групи співробітників НАБУ, куди поспішати? Там всього лише довідку видають, спілкуються з власниками фірм, які фігурують у розслідуванні… Це реально схоже на спробу приховування інформації! Це ви – правоохоронний орган, були зобов’язані зажадати всі ці дані у справі і розслідувати, а не Бігус. Розслідування замість вас Бігус зробив, який на відміну від вас не отримує зарплату з бюджету. Так ви йому СПАСИБІ зобов’язані сказати – він замість вас вашу роботу виконав! І ось коли Бігус викладає програму, НАБУ проводить службове розслідування ЗА ОДИН ДЕНЬ, і відразу ж говорить – хабарів ніхто не брав, Бігус маніпулює! А це, вибачте, як ви так швидко встановили, що Бігус маніпулює і хабарів ніхто не брав? Шляхом опитування в коридорі? Що вам заважало раніше так швидко провести розслідування, і результати повідомити хоча б Громадській раді? Чому ви це приховали від Громадської ради, аудиторів? Це ж НС, в якій замішані керівні співробітники. Це ви самі маніпулюєте інформацією”, – звертається Бутусов до співробітників Бюро.

По-третє, як зазначає головний редактор Цензор.НЕТ, справа лежить у НАБУ майже три роки, “але обшуки починаються тільки через два тижні після виходу програми Бігуса, коли всі фігуранти вже давно попереджені, і знайти вже нічого неможливо”.

“Цікаво, скільки коштує робочий час, який витрачено на цю показуху? Що знайшли? Чому не провели обшуків раніше?” – запитує Бутусов. “По-четверте, відстороняти треба набагато ширше коло осіб. Внутрішню безпеку – хто мав доступ до матеріалів і не давав їм хід. Тих керівників, які не провели розслідування, і незрозуміло куди засунули листування на два роки.

По-п’яте, усвідомите, Бігус має повне право на свої жорсткі висновки, тому що ви самі своєю бездіяльністю дали йому повне право, і займіться своїми службовими обов’язками, вас цінують за прозору і професійну роботу, а не за ці жалюгідні і ганебні виправдання. За довіру треба боротися результатами. А не такими прес-релізами або нічними поїздками в Козин до бізнес-партнера Гладковського”, – написав він.

Нагадаємо, 25 лютого команда “Bihus.info” опублікувала розслідування, в якому йдеться про схеми розкрадання в оборонному комплексі України. Фігурантом розслідування є син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Концерн “Укроборонпром” і заступник секретаря РНБО Олег Гладковський планують подавати до суду на авторів розслідування.

Президент Петро Порошенко призупинив повноваження першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, а 4 березня – звільнив його з посади. Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що розслідування журналістів про розкрадання в оборонній сфері збіглося за часом із закінчення слідства ГПУ.

4 березня вийшла третя частина розслідування. За даними журналістів, схема Гладковського-Жукова принесла учасникам $300 тисяч на висотомірах для ремонту двох казахських АН-26 у 2016 році. Президент Петро Порошенко заявив про проведення міжнародного аудиту в ДК “Укроборонпром”.

7 березня Національне антикорупційне бюро України провело низку обшуків у фігурантів журналістського розслідування про корупцію в оборонно-промисловому комплексі країни, в тому числі за місцем проживання колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського і його сина Ігоря.

9 березня “Національний корпус” і “Національні дружини” організували в центрі Києва акцію протесту проти корупції в “Укроборонпромі”. Біля будівлі Адміністрації Президента мітинг переріс у сутички. Постраждало троє силовиків. Один з них доставлений у лікарню з хімічним опіком очей.

Пізніше представники “Національного корпусу” спробували прорватися до президента Петра Порошенка, який виступав у центрі Черкас. За даними Нацполіції, в результаті дій “Нацкорпусу” постраждали 22 поліцейських.

11 березня вийшла четверта частина розслідування “Bihus.info”, в якій розповідається про те, що всі слідчі органи, які мають розслідувати розкрадання на оборонці, знали про нього. Журналісти стверджують, що в Генпрокуратурі, Військовій прокуратурі, Службі безпеки, ДФС і НАБУ неодноразово порушували кримінальні провадження, але закривали їх за хабарі.

Джерело

Share