Хоч завтра! Саакашвілі здивував заявою про повернення в Україну

Колишній президент Грузії, екс-голова Одеської облдержадміністрації, лідер партії «Рух нових сил» Михайло Саакашвілі в інтерв’ю журналісту Володимиру Федорину, опублікованому 17 лютого на YouTube-каналі «KRYM – критичне мислення – КРИМ», заявив, що готовий повернутися в Україну.

«[Якщо] пустите мене – звісно, хоч завтра… Я недавно в’їжджав у Францію, там у них внутрішній контроль, і вони мій паспорт перевірили. А я зазвичай ношу свій український паспорт, як ID. А вони мені кажуть: “Слухайте, нам Інтерпол передав, що цей паспорт украдений, ми змушені його у вас конфіскувати”. А тут якісь канадці підійшли, мене впізнали, кажуть: “Поки його не відпустять, ми нікуди там типу…” – і ці кажуть: “Ми його відпускаємо, просто паспорт у нього забираємо…” А я їм кажу: “Через мій труп тільки. Я вам цей паспорт не віддам. Хоч він у вас в обліках, що він вкрадений, але я вам його не віддам, це мій паспорт”. І тут начальник вийшов і каже: “Тебе ніби як [президент РФ Володимир] Путін недолюблює, так?» А я кажу: «Так, дуже». А він: «Ну гаразд. Відпускаємо, усе», – сказав Саакашвілі.

За словами політика, український паспорт для нього є «дуже цінною річчю».

І той момент, коли я зможу в’їхати в Україну з цим паспортом, для мене буде дуже дорогоцінним», – заявив він.

Варто нагадати, що Саакашвілі набув українського громадянства у травні 2015 року, а в липні 2017-го втратив його. Президент України Петро Порошенко видав відповідний указ через неправдиві дані, які політик указав під час отримання українського паспорта, зокрема, не згадав, що у Грузії проти нього відкрито кримінальні справи.

У лютому 2018 року Саакашвілі вислали в Польщу як особу, що незаконно прибула з території цієї країни 10 вересня 2017 року. Зараз політик живе в Нідерландах.

Джерело

Share