Хто виходить в другий тур, а хто залишає трійку лідерів! До виборів залишилось 3 дні

До другого туру президентських виборів потрапляють Володимир Зеленський та Юлія Тимошенко.

Петро Порошенко поступився своїм місцем у трійці лідерів перегонів Юрію Бойко. Про це свідчать дані всеукраїнського опитування на тему: «Електоральні преференції напередодні виборів президента України», яке проводила агенція суспільно-політичних досліджень і комунікативних стратегій.

Так, за Володимира Зеленського готові проголосувати 24% тих, хто братиме участь у виборах і визначився зі своїми електоральними уподобаннями. Юлію Тимошенко підтримують майже 17%.

Третє місце у Юрія Бойка – 14%. І на четверте місце опустився Порошенко Петро – 13%. У Анатолія Гриценка – 7%.

Опитування проводилось з 19 по 25 березня 2019. Всього було опитано 2004 респонденти в усіх областях України, крім тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей і АР Крим. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Варто зазначити, що світова преса, вже охрестила цю виборчу кампанію, «Найбруднішою» в історії України.

Підкупи виборців, прослуховування та сумнівні донори спотворюють передвиборчу кампанію в Україні, йдеться у статті агенства Bloomberg. Екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі в статті для The Washington Post стверджує, що олігархи придушують те, що залишилося від демократії в Україні. А колишні посли США в Україні в статті для Atlantic Council висловлюють думку щодо надання американськими дипломатами порад українському уряду.

«Брудні трюки» не є чимось унікальним для України. Це поширене явище в країнах пост-комуністичної Європи. Але Україна унікальна тим, що мала дві революції. І якщо виборці не повірять в легітимність оголошеного лідера, це може перерости у вуличні протести та насильство, каже аналітик з британського Chatham House Орися Луцевич.

Експерт, Микола Давидюк зазначає, цитуємо: Насправді, українські вибори – це такий могильник найбрудніших політтехнологій, які збираються політтехнологами по всьому світу, завозяться сюди, і ці технології тут намагаються ретранслювати. Тобто в нас ніхто не сидить, не креативить, щоб придумати щось таке гарне, щоб запустити свого місцевого Берні Сандерса, Трюдо чи Себастьяна Курца. А всі шукають, хто по світу кого крутіше обманув, і як потім цю технологію продати українським олігархам. На превеликий жаль, на кону виборів стоять надзвичайно великі мільярдні корупційні гроші. Як раз-таки через це, отой куш, який розігрується серед олігархів, він і приваблює ці брудні технології.

Джерело

Share