Ігри закінчені! Воклер виступи в з неочікуваною заявою

Російські спостерігачі повинні бути допущені на президентські вибори в Україні. В іншому випадку законність виборів може бути поставлена ​​під сумнів. Про це в Twitter 7 лютого написав спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер.

«Україні потрібні спостерігачі від ОБСЄ, щоб довести відповідність демократичним стандартам. В іншому випадку вибори можуть бути поставлені під сумнів. Можливий варіант, якщо російські спостерігачі в складі БДІПЛ (Бюро з демократичних інститутів і прав людини – Прим. Ред.) ОБСЄ візьмуть участь у виборах . Ігри скінчилися. Україна повинна відповідати демократичним інститутам «, – написав Волкер.

Проте нещодавно, у Верховній Раді зареєстрували законопроект № 9524, який націлений виключити участь спостерігачів з Росії на президентських і парламентських виборах в Україні. Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко на своїй сторінці в Facebook.

«Разом з колегами зареєстрували законопроект про неможливість участі спостерігачів з країни – агресора РФ на українських президентських і парламентських виборах», – написала Ірина Геращенко.

Окрім того, спецпредставник США по Україні Курт Волкер прокоментував низку зустрічей голови Міністерства зовнішніх справ України Павла Клімкіна під час візиту останнього у столицю США, Вашингтон

«⁦Павло Клімкін мав ряд хороших зустрічей у Вашингтоні, штат Колумбія. Ми працюємо разом, щоб зміцнити опірність України та стримувати подальшу російську агресію. Настав час миру для України», – написав у своїй публікації спецпредставник США по Україні.

Також, США не будуть рухатися далі в переговорах з Росією, поки російська влада не звільнять українських моряків, захоплених у полон в Чорному морі. Про це повідомив Курт Волкер, пише посольство України в США в Facebook.

«Ми закликаємо Росію негайно звільнити моряків, щоб ми спробували повернутися до дипломатичного вирішення цієї проблеми», – підкреслив Волкер під час телефонного брифінгу в Брюсселі.

Джерело

Share