“Кашу з Путіним варити не збираюся”: Порошенко заявив, що поверне Крим

У разі перемоги на виборах першим пріоритетом президента України Петра Порошенка буде питання деокупації і повернення Криму.

Про це заявив діючий глава держави в ефірі програми “Свобода слова на ICTV”. Він наголосив, що буде негайна активізація для звільнення Криму законним шляхом – пише Обозреватель.

“Кашу з Путіним варити і їсти не збираюся, на риболовлю бігати теж”, — відповів Порошенко на зауваження глави РФ про те, що з нинішньою українською владою не можна домовитися і “каші не звариш”.

Президент України назвав три пункти, завдяки яким має намір повертати український півострів:

1. Розширення санкцій проти РФ.

2. Азовський пакет санкцій щодо негайної деокупації Керченської протоки і відновлення судноплавства в Азовському морі.

3. Координація зусиль за судовими процесами, зокрема в міжнародному суді ООН проти РФ у зв’язку з порушенням низки конвенцій ООН.

“Координація цієї роботи на рівні української влади і держави зроблена й сьогодні буде розширена робота щодо імплементації низки позовів, які вже подані. Я оптимістично дивлюся: Росія змушена буде приймати позицію міжнародної спільноти, тому що плата за невиконання рішень зростатиме. Упевнений, що це призведе до звільнення Криму політико-демократичним шляхом”, — наголосив він.

Крім того, він висловив упевненість у відновленні переговорів про введення миротворчої місії ООН на окуповану територію Донбасу в разі своєї перемоги.

“Й одразу ж після виборів президента, коли Путін змушений буде забезпечити повернення до переговорів про реалізацію Мінських домовленостей і про відновлення суверенітету України в Криму, перейти для обговорення в Раді Безпеки Організації Об’єднаних Націй до питання введення місії миротворців — відповідно до стандартів ООН”, — стверджує Порошенко.

За його словами, “левова частка країн-членів ООН готова вводити миротворчу місію, як необхідний складовий компонент безпеки пакета для імплементації Мінська”.

Джерело

Share