«Коли виросту, стану солдатом, як мама» — 5-річний син заrиблої Героя України довів мережу до сліз

5-річний син Тимофій учасниці російсько-української війни Катерини Носкової, якій посмертно присвоєно звання «Народний герой України», хоче бути солдатом, як мама.
Історію про це на сторінці спільноти «Народний герой України» у Facebook написала журналістка Віолетта Кіртока.

Катерина Носкова служила зв’язківцем у 17-му батальйоні 57-ї бригади. Жінка пішла в АТО 18 лютого 2015-го, одразу за чоловіком. 16 серпня 2015-го під окупованою Горлівкою на новій позиції вона потрапила під обстріл. Жінка без роздумів побігла витягувати з-під завалів поранених. Вона надала допомогу і винесла в безпечне місце трьох бійців. А коли знову побігла на те місце, дістала смертельні травми.

«За порадою психологів, бабуся, Катрина мама, сказала малюкові, що його мама тепер на зірочці. Дуже часто тепер, виходячи на поріг будинку в Знам’янці, хлопчик піднімає голову в небо і каже: «Я бачу маму!» Зовсім недавно він сам зрозумів, що мама померла. На кладовищі, на могилі Каті, дитина вимовляє: «Коли я виросту, теж стану солдатом». Ніна Іванівна, бабуся, на це відповідає: «Синочку, війна вже тоді закінчиться, не треба буде тобі воювати». «Я все одно буду солдатом», – написала журналістка.

За свій вчинок Носкова отримала недержавну нагороду «Народний герой України», яку вручили її сину.

Церемонія нагородження відбулася 9 червня в Кропивницькому. Хлопчику на сцені вручив орден волонтер Володимир Голоднюк, який втратив сина в лютому 2014 року, на вул. Інститутській у Києві.

Пост зачепив за живе українців. У своїх коментарях вони зазначили, що важко стримувати сльози, читаючи цю історію, а також побажали Тимофію ніколи не воювати.

1

Джерело

Share