Константинополь поставив Гундяєва у глухий кут ультиматумом через Україну

Константинополь дав зрозуміти Російській православній церкві, що у разі розриву зв’язків з ним через Томос про автокефалію для України всі храми Московського патріархату в країні стануть неканонічними.

Крім того, Вселенський патріархат ще раз нагадав Москві, що визнання своєї церкви вона отримала не зовсім прозоро, пише експерт Інституту світової політики Ярослав Коцюба на своїй сторінці у Facebook.

“Чому РПЦ не розірве євхаристійне спілкування з Константинопольською церквою і не буде ніяких анафем? Саме через Україну. На відміну від Естонії, де російських парафій було з “з гулькин ніс”, після розриву із Вселенською православною церквою Москва перетворить своїх вірян в Україні на “неканонічне стадо”. Саме про це й попередили у Константинополі, коли вивели формулу про “приховану неканонічність” УПЦ МП, митрополита якої не згадували під час служб Вселенського патріарха”, – пояснив він.

Крім того, Коцюба наголосив, що в умовах війни на сході України країна-агресор не може дозволити собі піти на загострення релігійної конфронтації. Адже це вже не залишить їй жодних шансів для політичних маневрів своїх парафій, тож вона матиме лише два згубніх шляхи.

“Тоді вони офіційно будуть оголошені “осередками ворога”. Триматися нейтралітету у них не вийде: або добровільно переходити до помісної Української православної церкви, або перереєструватися в Мін’юсті як РПЦ, яка ще до того ж буде самоізольована від світового православ’я. Тому, якщо моспатірархія хоче каталізувати процес розпаду своїх структур в Україні і вчинити прикре самогубство – вперед і з анафемою!” – саркастично підсумував експерт.

 

Share