“Крим знову стане українським”: Волкер виступив з терміновою заявою

Спеціальний представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки у справах України Курт Волкер наголошує, що США налаштовані допомагати Україні до повного відновлення її територіальної цілісності і суверенітету.

Про це він повідомив на прес-конференції в Києві.

«Коли мені запропонували посаду спеціального представника США, я запитав, яким буде наше завдання? І я запропонував, що завданням стане відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, безпеки і захищеності усіх українських громадян», – сказав Волкер.

«Обидва завдання залишаються незмінними. Ми налаштовані разом співпрацювати з нашими друзями в Україні для досягнення цієї мети», – зазначив спецпредставник США.

Волкер наголосив, що США не визнають і не будуть визнавати анексію Криму Росією. За його словами, санкції США, запроваджені проти РФ через анексію Криму, залишатимуться чинними, і «ми будемо посилювати їх».

«Європейський Союз робить теж саме», – зауважив він.

«Але слів і санкцій недостатньо. Ми також відстежуємо дуже уважно ситуацію з репресіями в контексті прав людини і політичних прав у Криму. І ми з нетерпінням очікуємо на день, коли Крим знову стане частиною Україною», – сказав Волкер.

Окремо він наголосив, що напад Росії на українські військові кораблі і ув’язнення українських моряків є абсолютно незаконним актом.

«Немає правових підстав, на основі яких Росія має утримувати цих моряків. Вони мають повернутися в Україну до своїх родин без затримок», – вважає Волкер.

«На сході України вкрай важливо, щоб Росія почала виконувати Мінські угоди. Це стосується багатьох положень, які не були виконані, і зокрема щодо справжнього режиму припинення вогню, виведення важкого озброєння, розформування незаконних збройних формувань, виведення іноземних сил, забезпечення доступу для гуманітарної допомоги, безперешкодна свобода пересування для спостерігачів ОБСЄ, і цей перелік невичерпний», – підкреслив він.

Крім того, Волкер нагадав про положення, за які відповідальна українська сторона і, зокрема проведення виборів, коли це стане можливим, надання спеціального статусу окремим районам Донбасу в рамках Конституції України, а також амністії осіб, які скоїли злочини під час конфлікту.

«Але сьогодні ми зіштовхуємося з ситуацією, коли Росія продовжує заперечувати свою участь і свою відповідальність, що є джерелом війни», – додав спецпредставник США.

Джерело

Share