Легко переплутати із застудою: українців атакував агресивний вірус

Не встигли українці оговтатися і полегшено видихнути після навали кору, грипу і нескінченних застуд, як в країну прийшов новий небезпечний вірус. З першого погляду його дуже легко сплутати із звичайним ГРВІ, оскільки симптоми практично ідентичні: закладеність носа, біль у горлі, можливо запаморочення.

Єдина відмінна риса — у вас не підійматиметься температура тіла. Медики закликають залишатися вдома, якщо помітите у себе ці ознаки. Лікарі застерігають, що відсутність температури під час застуди — це небезпечно — оскільки без неї можуть протікати такі захворювання як бронхіт і запалення легенів.

Однак хворим без температури відмовляють в лікарняному. На це скаржаться користувачі соцмереж. У такій ситуації лікар повинен призначити додаткові обстеження: рентген і аналіз крові. Перші три дні застуди — найважливіші. Якщо ви будете лікуватися вдома, це допоможе уникнути смертельно небезпечних ускладнень.

У зоні ризику підступного вірусу — діти. Якщо немає температури — батьки відправляють дітей в садок або школу. І з нежиттю і кашлем можна заробити запалення легенів. Погіршення апетиту, болі в нижніх ребрах, під час фізичного навантаження, піт ллється рікою — негайно до лікаря. Це можуть бути прояви пневмонії без температури.

Share