“Любить дорогі аксесуари і відпочинок у Криму”: Все, що потрібно знати про нового голову НБУ, Якова Смолія

Ось уже декілька місяців поспіль українські депутати не могли звільнити з посади відсторонену раніше голову Національного банку України, Валерію Гонтареву.

А все тому, що чекали від неї звіту про проведену на посаді роботу. Та от, нарешті, 15 березня її офіційно звільнили і призначили на цей важливий пост іншу людину — одного із заступників самої Гонтаревої, який після її відсторонення тимчасово виконував обов’язки ще з весни минулого року, Якова Смолія.

Хто ж він такий і що з себе уявляє — вам розкаже редакція Корупція.Інфо.

Отже, Яків Васильович Смолій — банкір, який має чималенький стаж у цій справі. Окрім того, він — кандидат економічних наук і що найцікавіше — мільйонер.

Смолій є уродженцем Тернопільщини, народився у селі Вербовець, де й провів своє дитинство. Навчатися юнак поїхав у сусідній Львів — до Франкового університету за спеціальністю “Прикладна математика”.

Кар’єру свою розпочав у Тернополі на посаді інженера-програміста у місцевому виші.

Пізніше працював у банку “Аваль”, після чого, продавши свої активи, разом з десятьма однодумцями створив новий банк “Престиж”. Окрім цього, працював у ряді інших установ.

На банківських рахунках Якова Васильовича величезні суми: лише за 2016 рік він задекларував майже 19 мільйонів прибутку. Більшість надходжень — відсотки за депозитами.

Смолій одружений зі Світланою Смолій і має двох дочок. Подружжя володіє чотирма об’єктами нерухомості, один з будинків, до речі, знаходиться в окупованому Криму. В їхньому автопарку 4 автомобілі. Яків Смолій любить досить недешеві аксесуари, у його колекції, наприклад, є два годинники від таких брендів, як Breguet та Patek Philippe.

Критики вважають, що Яків буде провадити політику подібну до Гонтаревої, однак з незначними змінами.

Нагадаємо, за всю історію існування НБУ, з 1991 року, Смолій став десятим головою установи, оскільки керівника обирають на семирічну каденцію.

Share