Ми боїмося за маму: дочки загиблого АТОшника написали лист Президенту через відмову у виплатах

Маленькі дочки українського військового Івана Тричука, який помер після повернення з війни, написали лист президенту Петру Порошенку через те, що Міністерство оборони відмовляється виплатити соцдопомогу сім’ї військовослужбовця.

Текст листа опублікував на своїй сторінці в Facebook адвокат Василь Нагорний передає InfoResist.

Іван Тричук після повернення з АТО потрапив в госпіталь, де раптово помер, пише видання «День». Тоді його дітям, Вікторії і Катерині, було всього лише 2 і 3 роки. Дружина Тричука протягом чотирьох років намагалася довести, що смерть чоловіка пов’язана з військовими діями. У підсумку Центральна військово-лікарська комісія (ЦВЛК) зробила висновок, що захворювання і причина смерті Івана пов’язана із захистом Батьківщини. Уточнювалося, що він помер через удушення, яке пов’язане з епілептичним нападом і посттравматичним стресовим розладом.

Виходячи з цього висновку, дружині Тричука і його дітям надали статус «член сім’ї загиблого», однак Міноборони відмовило родині військового в виплаті компенсації. Свою позицію відомство пояснювало тим, що Іван нібито скоїв суїцид. Чиновники Міноборони проігнорували висновок ЦВЛК про причини смерті Тричука.

Адвокат Нагорний розповів, що в разі «умисного вбивства» компенсація не виплачується, але у Тимчука не було наміру завдати собі шкоди, оскільки він в той час не міг керувати і усвідомлювати свої дії через що і знаходився в лікарні. При цьому його захворювання є наслідком військової служби, що зобов’язує Міноборони виплатити одноразову допомогу.

1

1

За словами Нагорного, щоб домогтися справедливості сім’ї Тричука доведеться щонайменше двічі звертатися до суду, а як відомо розгляд таких справ може тривати роками. І навіть у разі позитивного судового рішення, Міноборони не поспішає виконувати постанови.

«Ця сім’я чотири роки домагалася статусу сім’ї загиблого! Не думаю, що вони заслужили, щоб чотири роки «вибивати», «відсуджувати» у чиновників кошти, які полегшили б їм життя», – додав адвокат.

Share