Ми єдині! Зеленський дав зрозуміти Європі і США, що Україну ділити ніхто не буде…

Президент України Володимир Зеленський дав чіткий сигнал західним партнерам, що Україна є неподільною.

Президент України заявив , що з ЛДНР ніхто не буде вести розмову, оскільки це протизаконно.

Вони виходять за межі поля українського, міжнародного і навіть російського законодавства.

У понеділок, 17 червня, президент України Володимир Зеленський зустрівся в Парижі зі своїм французьким колегою Еммануелем Макрона. Після офіційної частини зустрічі Зеленський і Макрон дали спільну прес-конференцію.

Наводимо головні тези виступу політиків.

Зеленський заявив, що Україна « не готова на діалог з сепаратистами «. «Ми готові діяти в мінському форматі, продовжувати в мінському форматі взаємини, припинити вогонь, я це не раз декларував», – підкреслив глава української держави.

Президент України вказав, що війну на Донбасі повинна хотіти завершити не тільки Україна, але і Росія.

«Ми будемо паралельно продовжувати мінський процес і обов’язково повернемося до« нормандського формату »найближчим часом. Тому що я не можу, і народ України, ми всі не можемо чекати ще п’ять років. Ми хочемо завершити війну. Але для цього обидві сторони повинні хотіти: і Росія, і Україна повинні хотіти завершити війну, а не тільки Україна », – додав він.

Зеленський також зазначив, що Росія повинна виконати рішення Міжнародного трибуналу і відпустити 24 українських моряків.

Президент України додав, що світ на Донбасі неможливо встановити військовим шляхом, і попросив зберегти списку санкцій тиск проти Росії.

У той же час він повідомив, що зовнішньополітичні радники будуть готувати зустріч в нормандської форматі .

У свою чергу Макрон заявив, що Франція готова провести засідання Нормандського формату , щоб підтримати зобов’язання. Але для цього повинні бути зроблені певні кроки, що підтверджують намір виконувати зобов’язання.

Президент Франції також заявив, що підтримує відновлення переговорів в Мінському форматі і запевнив у своїй підтримці України в переговорах з Росією.

Також лідер Франції зазначив, що обмеження прав російської делегації в ПАРЄ не можна розглядати як санкції щодо Росії за агресію проти України.

«Є питання санкцій щодо Росії. І тут Франція дотримується своєї лінії, щоб ці санкції продовжувати, поки не будуть виконані умови. Але що стосується приналежності до Ради Європи, це не повинно розглядатися як санкції. Тому що від цих санкцій страждає не Російська держава, а громадяни Росії », – сказав Макрон після зустрічі із Зеленським, зазначивши, що вони хочуть уникнути повного виходу Росії з Ради Європи.

Джерело

Share