Ми знuщuмо “касту недоторканих”! У Зеленського зробили потужну заяву про долю депутатів

Критично важливо прийняти рішення про скасування депутатської недоторканності зараз, щоб воно запрацювало вже для нинішнього скликання Верховної Ради.

Таку думку в ефірі програми «Він воно як» (Bihus.info) висловила член команди новообраного президента України Володимира Зеленського, експерт з антикорупційної політики та керівник Ради громадського контролю при НАБУ Галина Янченко. Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

«Я вважаю, що нарешті треба все-таки спростити депутатську недоторканність», – заявила Янченко.

Вона пояснила, що обмеження депутатської недоторканності дозволяє вести негласні слідчі дії відносно депутатів, чим полегшує роботу правоохоронних органів з доказовою базою.

«Це одна частина. Друга частина полягає в тому, що ми розуміємо, чому велика частина людей хоче балотуватися до Верховної Ради – це просто такий «щит» проти будь-яких розслідувань. Фактично у нас народні депутати – це «каста недоторканних», які можуть робити абсолютно що завгодно, вони можуть на вулиці вбити людину і ходити до Верховної Ради. Ми бачили, як минулого літа уу відношенні до 5 або 7 народних депутатів проходили великі дебати про зняття з них депутатської недоторканності і зняли не з усіх, зняли тільки з частини, і це була теж частина внутрішнього «договорняка», – вважає представник команди Зеленського.

На думку Янченко, обмеження депутатської недоторканності дозволить не тільки знищити «касту недоторканних», а й дасть можливість істотно переглянути мотиви для людей балотуватися до Верховної Ради.

«Критично важливо було б прийняти це рішення вже зараз, щоб воно вплинуло на майбутній склад парламенту», – підкреслила вона.

«Зараз реально обговорюється в ВР прийняття цього законопроекту таким чином, щоб він почав діяти для наступного скликання. Це їх інтерес – прийняти зараз для наступного скликання, для того, щоб Зеленський не встиг внести законопроект, який почав би працювати миттєво для цього скликання Верховної Ради », – додала експерт з антикорупційної політики.

Янченко вважає, якщо хтось із депутатів не проголосує за обмеження їх недоторканності, повинен нести за це політичну відповідальність.

Джерело

Share