Можемо хоч завтра об’єднатись з Росією! Лукашенко виступив з неочікуваним зверненям

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що вони готові хоч завтра створити союзну державу з Росією, якщо обидві сторони до цього готові.

Лукашенко після переговорів з президентом РФ Володимиром Путіним заявив, що «якою б сильною не була Росія, вона не зможе комусь нав’язати свою волю». Про це повідомило видання БЕЛТА.

Я висловлю свою думку, думаю, мій колега і мій друг Путін погодиться з цим: ми готові настільки йти далеко в єднанні й об’єднанні наших зусиль, держав і народів, наскільки ви готові. Слухайте, ми й завтра можемо об’єднатися вдвох, у нас проблем немає, але чи готові ви, росіяни й білоруси, на це?,
– заявив Лукашенко.

Реальних підсумків переговорів Володимира Путіна й Олександра Лукашенка замало. Росія переходить до поглиблення «гуманітарного співробітництва» з Білоруссю, щоб створити міцний базис для подальшого об’єднання.

Про це написав у Facebook білоруський експерт Ігар Тишкевич.

На думку експерта, реальних підсумків переговорів Володимира Путіна й Олександра Лукашенка замало. І це значить, що «домовилися мало про що».

Але при цьому Тишкевич зазначив «неприємну деталь» в риториці російського лідера:

«Путін заявив про важливість гуманітарного співробітництва з Білоруссю. Це означає, що РФ буде активно викручувати руки білоруському керівництву на предмет спільних освітніх, культурних програм, для того щоб за кілька років створити базис, каркас, на якому можна виростити і політичну структуру по потребі».

«Крім того, це означає, що РФ має намір протистояти спробам Мінська і далі зміщувати маркери білоруської ідентичності в сторону від російської. Це означає, що росіяни вирішили працювати на перспективу 3-4 років», – підкреслив експерт.

До слова, у січні 2019 року Олександр Лукашенко навпаки стверджував, що розмови про об’єднання Білорусі з Росією – «дурні і притягнуті за вуха». Білоруський лідер рекомендував заспокоїтися та розвивати союз лише на рівноправній основі.

За словами російського політолога Дмитро Орєшкін, Лукашенко боїться, що Кремль добереться до Білорусі і поглине країну. А, якщо Москва задумає військове вторгнення у країну, то «Лукашенко негайно побіжить до Заходу».

Джерело

Share