На скільки подорожчає газ для населення з травня: названо цифри

Компанія “Нафтогаз України” з 1 травня може підвищити ціну газу для споживачів до 9717 грн за 1000 куб. м, яка діятиме до кінця травня 2019 року.

Про це пише агентство “Українські новини” з посиланням на копію проекту доповнення до договору купівлі-продажу газу споживачам за спецзобов’язаннями, підготовленого “Нафтогазом”.

Нагадаємо, з 1 травня в Україні припиняє діяти ціна газу, який компанія постачає споживачам за спецзобов’язаннями. Вона була встановлена з листопада 2018 року і становить 8549 грн за 1000 куб. м.

Згідно з домовленостями з Міжнародним валютним фондом і з постановою Кабінету міністрів № 867, ціна газу з травня має зрости на 15% – з 8549 грн до 9717 грн за 1000 куб. м.

Однак імпортна ціна газу почала знижуватися, і 3 квітняКабмін дозволив “Нафтогазу” знизити ціну на газ для населення – постанова уряду № 293 встановлює помісячне формування ціни на рівні ціни для промисловості, але не вище, встановленої постановою № 867.

У той же день “Нафтогаз” повідомив, що вартість газу для населення зменшилася ще з 1 квітня, проте 16 квітня в “Нафтогазі” зазначили, що не можуть виконати постанову Кабміну. Як заявив керівник газового дивізіону компанії Андрій Фаворов, зниження ціни передбачено постановою № 293, яка не скасовує режим спецзобов’язань, покладений на “Нафтогаз” постановою № 867. Саме останню постанову і пропонує компанія скасувати або змінити.

17 квітня “Нафтогаз” попросив уряд скасувати рішення про підвищення ціни на газ для українців з 1 травня.

У свою чергу віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон заявив, що реформа ринку газу в Україні дає перші позитивні результати – склалася сприятлива ситуація як для бізнесу, так і для населення, а ціни на газ для споживачів можуть знизитися.

Джерело

Share