НАБУ провело масові аpeштu в підрозділі «Укроборонпрому»

У понеділок, 4 березня, було затримано нинішнього і колишнього директора держпідприємства «Спецтехноекспорт», що є частиною держконцерну «Укроборонпром». Про це повідомляє НАБУ.

Відомо, що затримання провели спільно детективи НАБУ і САП.

Підозра – розтрата 2,225 млн дол. США.

«Також затримані ще троє колишніх посадових осіб держпідприємства», – сказано в повідомленні.

Керівник Антикорупційної прокуратури Назар Холодницький пред’явив підозру колишньому директорові дочірнього підприємства «Укрспецекспорт», причетного за версією слідства до організації схеми розтрати коштів, використання якої завдало державі збитків в розмірі 55,5 млн.

Крім того, антікоорупціонні органи повідомили про підозру ще чотирьом нинішнім і колишнім представникам ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт», інформує САП .

Вони, вважають слідчі, винні в службовій підробці і навмисній розтраті майна.

Стверджується, що екс- директор «Спецтехноекспорту» за допомогою двох заступників, директора департаменту та завідувача сектором вивів кошти за кордон.

Як повідомлялося, в березні 2016 року прес-служба НАБУ повідомила про проведення обшуків в одній з компаній-спецекспортерів в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні, зареєстрованому детективами НАБУ в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 23 березня 2016 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч.3 ст.209 (відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

У червні 2018 року «Укроборонпром» повідомив про відставку очільника «Спецтехноекспорт» з грудня 2014 року Павла Барбуля і призначення в.о. директором компанії Владислава Бельбаси.

Згідно з раніше озвученими даними ДП, П.Барбуль прийшов в «Укроборонпром» у 2014 році: до призначення керівником «Спецтехноекспорту» займав посаду директора департаменту управління активами держконцерну, до цього – керівник створеного з його участю в 2012 році ТОВ «Юридична фірма« Вокс Легум ». Який очолює з червня 2018 року «Спецтехноекспорт», В.Бельбас, за даними з відкритих джерел, до цього призначення обіймав посаду директора ТОВ «Дозор-Авто» (раніше – «Богдан-Схід-Авто»).

Створене в липні 1998 року як дочірнє підприємство держкомпанії «Укрспецекспорт» державне господарське зовнішньоторговельне підприємство (ДГЗП) «Спецтехноекспорт» з 2010 року за рішенням уряду входить в держконцерн «Укроборонпром».

За інформацією компанії, в даний час загальний обсяг портфеля замовлень «Спецтехноекспорту» оцінюється в близько $ 500 млн. Компанія реалізує ВТС із замовниками з більш ніж 30 країн. У числі основних партнерів на зовнішньому ринку в 2017 році були, в першу чергу, Індія, а також Індонезія, Саудівська Аравія, Кувейт, Єгипет, Азербайджан, Туреччина, Грузія.

Джерело

Share