“Нас чекає підняття тарифів на 62,5%. Або непідняття і – дефолт”, – політолог про президентство Зеленського

Володимиру Зеленському не вдасться виконати жодне очікування, які мають виборці стосовно перших 100 днів роботи нового Президента.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова центру «Ейдос», політолог Віктор Таран, пише ZIK.

Він поставив питання, чи вдасться Зеленському отримати абсолютну більшість у парламенті, зважаючи на рейтинг партії «Слуга народу» у 26%?

За словами політолога, соціологія показує, що виборці чекають від нового Президента протягом перших 100 днів:

зниження тарифів – 39,5%
подати і ухвалити законопроекти про скасування недоторканності Президента, депутатів, суддів – 35,5%;
почати антикорупційні розслідування – 32,4%;
почати переговори з Росією – 23,3%;
знизити зарплату топ-чиновникам – 18,4%;
«Як бачимо, виконання цих вимог лежить виключно у компетенції парламенту та Кабміну. І по факту, виконати жодне очікування Зеленському не вдасться. Навпаки, при Президентові Зеленському нас чекає зростання тарифів у червні мінімум на 62,5%. Або не підняття і – дефолт», – зазначив Віктор Таран.

«Те саме стосується і переговорів з Росією. Розпочати він їх, звісно, може… Але щодо їх успішності на українських умовах маю великі сумніви», – додав він.

Яке б рішення не було ухвалене стосовно цих питань парламентом чи Кабміном, в очах виборців виключно Зеленський нестиме за це персональну відповідальність, вважає експерт.

«А отже, порахуйте самі наскільки обвалиться його рейтинг. Тому не виключаю, що на жовтень він матиме підтримку на рівні 15%, а то і менше. Тому ми отримаємо протистояння по лінії слабкий Президент – сильна парламентська коаліція та Кабмін. І зважаючи на те, що Зеленський не має великого досвіду політичних протистоянь, його шанси стати сильним Президентом, який мінятиме країну, – зменшуються», – підсумував Віктор Таран.

Як повідомлялося, більшість опитаних українців вважають, що новообраний Президент у першу чергу має знизити тарифи, зняти недоторканість з держслужбовців та пришвидшити розслідування найбільш резонансних корупційних злочинів.Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного з 9 по 14 квітня.

Джерело

Share