Названо головний мінус нової Ради! «Знову не те, що потрібно»!

В Україні занадто багато законів і занадто мало їх якісного виконання

Про це в відеоінтерв’ю Politeka розповів глава київського Інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник.

За його словавами, гонитва нової Верховної Ради за законами – безглузда. Без аналізу причин дисфункції старих законів, прийняття законів нових просто дасть той самий результат, що і був у попередньому парламенті.

«Тому потрібно спокійно, дотримуючись регламенту, йти наміченим шляхом. Ось наприклад, прекрасний закон по важким вантажівкам – ідея прекрасна, але виконання закону працювати не буде, для цього в країні немає механізмів», – каже Бортник.

Також, експерт вважає, що жоден новий президент в Україні не повинен розпускати парламент, ЦВК і перебудовувати все під себе. Так це по суті є консолідацією влади в одних руках.

«Реально, ми розуміємо, що переформатування інструментів влади під себе – це консолідація влади. Хоча, варто відзначити, що в Україні немає узурпації влади, і бути не може. В силу того, що узурпація може бути тільки в сильній державі», – зазначає Бортник.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що ідея про Верховну Раду, яка за півроку повинна проголосувати якомога більше законів, значною мірою належить голові офісу Президента Андрію Богдану. Але у Богдана є й інша функція в команді президента Володимира Зеленського.

“Те, що Рада за півроку повинна проголосувати все, що тільки можна – це в значній мірі ідея Богдана. Цей спринт придуманий для того, щоб депутати не встигли нікому продатися і детально не почали вчитуватися в закони, які їм пропонують”, – розповіли в команді президента.

У Богдана є й інша функція в команді Зеленського – приймати на себе негатив, який може липнути до президента, і озвучувати неприємні речі, які самому Зеленському говорити не хочеться.

Джерело

Share