“Негайно!” США жорстко звернулися до Росії через Україну

Сполучені Штати Америки закликали Росію негайно звільнити затриманих поблизу Керченської протоки моряків ВМС України.

Про це йдеться в повідомленні посольства США в Києві на сторінці у Facebook. Утримання українців у російських в’язницях дипломати назвали жахливим вчинком.

«4 місяці тому українські моряки захищали суверенітет України і право на свободу судноплавства. Свобода, суверенітет і гідність — основні принципи, які надихали Революцію Гідності, і вони так само важливі на морі, як і на суші», — йдеться в повідомленні.

«Затримання Росією цих моряків — так само як і сотень інших українських героїв, які захищали свою країну, — жахливе. Ми закликаємо Росію негайно повернути Україні затриманих членів екіпажу і судна, а також поважати суверенітет і територіальну цілісність України», — підсумували в посольстві.

Нагадаємо, Україна запропонувала Росії 30 березня обміняти 25 українців, утримуваних РФ, в обмін на 25 засуджених у нашій країні росіян.

Про це заявила перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко. Вона зазначила, що російській стороні відправили відповідного листа.

«Ми з Євгеном Кириловичем Марчуком – представником України в Тристоронній контактній групі – направили 16-й лист представнику Росії в Тристоронній контактній групі Гризлову з пропозицією 30 березня здійснити звільнення заручників і політв’язнів», – зазначила вона.

Геращенко додала, що Кремлю запропонували «негайно забрати 25 росіян в обмін на 25 українців – політв’язнів Кремля».

«Залишається незмінною наша позиція: забрати 19 наших із окупованих територій, ми готові помилувати 72 сепаратистів», – додала вона.

У Кремлі вже відповіли, що в питаннях обміну ув’язненими між РФ і Україною є певні нюанси.

«Хочу нагадати вам слова російського президента, що російська сторона давно є прихильницею цього процесу, і в цьому випадку все впирається у різні підходи до розуміння того, що означає «всіх на всіх», на жаль, тут існують нюанси в підходах», – заявив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков.

Які конкретно нюанси малися на увазі, прес-секретар Путіна не уточнив.

Джерело

Share