Нова провокація на Азові: корабель РФ зблизився з українським буксиром

Під час виходу українського морського буксиру «Корець» в Азовське море військові виявили надводні кораблі Росії.

Прес-служба Операції Об’єднаних сил повідомила, що український буксир виходив в море для відпрацювання завдань з бойової підготовки. Під час виходу з пункту базування на дистанції близько 10 морських миль військові виявили корабель ФСБ РФ «Краснодарець».

Під час рейсу корабель ФСБ зблизився із буксиром на півтори милі, ліг на паралельні курси і продовжив слідування курсом «Корця».

Наблизившись до нашого буксира по лівому борту на відстань близько трьох морських миль, російський корабель дав повний хід і швидко збільшив відстань, після чого взяв «Корець» на супровід. Водночас другий корабель йшов по правому борту, а третій тримався на великій відстані десь попереду,– пояснили в ООС.

У штабі також зазначили, що вихід у море та виконання заходів бойової підготовки буксиром «Корець» прикривалися дивізіоном артилерії, на бойовому чергуванні перебували вертольоти армійської авіації та літаки винищувальної та штурмової авіації.

Також варто додати про те, що Вашингтон надасть нове летальне озброєння для стримування Росії в Азові. Але Росія не відмовиться від такого важливого важеля у війні з Україною, як загроза з моря.

Таку думку висловив дипломат, експерт «Майдану Закордонних Справ» Олександр Хара.

Яку саме летальну зброю і коли нададуть США Україні – складно сказати. В США є бюджетний процес. Не буває так, що сьогодні прийняли рішення, а через місяць уже надали зброю. Йдеться про період у рік або й більше, – вважає Олександр Хара.

Водночас Хара наголошує: стратегія Росії – постійно втягувати всіх у діалог, щоб не вирішувати головну проблему. А європейці завжди готові до діалогу, оскільки не хочуть воювати. Хоча є чітка залежність – за присутності кораблів країн-членів НАТО в Чорному морі поблизу Керченської протоки нахабність росіян зменшується. Як тільки в ЄС починають казати про можливість запровадження санкцій, час затримки наших кораблів Росією зменшується. Скажуть щось з цього приводу Меркель або Макрон – в Росії реагують і зменшують тиск на нас.

Джерело

Share