Нові правила прописки вдарять по гаманцю і гордості українців: перевіряти будуть навіть засоби гігієни та одяг

Влада планує влаштувати масштабні перевірки фактів проживання громадян в місцях їх реєстрації.

Цим займеться офіс реформи адміністративних послуг при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі. Перевірки передбачені законопроектом «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», розроблений чиновниками.

Документ пропонує дозволити органам реєстрації масові перевірки громадян.

Передбачається, що дані про місце проживання або про зняття з реєстрації місця проживання будуть вноситися в Єдину інформаційну систему. Громадяни старше 14 років мають намір зобов’язати протягом 30 днів особисто або через інтернет подати заяву про реєстрацію свого місця проживання. Також про місце свого перебування повинні будуть поінформувати орган реєстрації українці, які підлягають призову на строкову військову службу або беруть участь у судовому процесі.

Термін перевірки не буде перевищувати 30 днів. Уповноважені особи органів влади в ході перевірки отримають право досліджувати житлове приміщення на предмет наявності ознак проживання зареєстрованого в ньому громадянина.

Перевіряючі будуть опитувати сусідів, а також перевіряти наявність одягу, засобів гігієни та інші докази проживання.

У разі, якщо перевірка покаже, що громадянин не проживає за місцем реєстрації, його притягатимуть до адміністративної відповідальності та будуть штрафувати в розмірі від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 850 гривень).

Очікується, що Єдина інформаційна система почне діяти з 1 липня 2019 року. Громадяни, які не зареєстровані за місцем проживання, зможуть безкоштовно це зробити до 31 березня 2021 року.

джерело

Share