Підготовка до ЗНО 2018 влетить в копієчку. Батькам доведеться викласти на 1,5 тис. грн більше, ніж у 2017-му.

Українці перейшли в активну фазу підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання — до першого ЗНО залишилося трохи менше двох місяців. Інтернет вже завалений пропозиціями від репетиторів.

Вже зараз знайти хорошого репетитора складно — найвідповідальніші абітурієнти почали готуватися ще з Нового року. У цьому році — тренд на молодих викладачів: в мережі купа оголошень від студентів перших і других курсів, які свої знання підтверджують особистими результатами ЗНО та сертифікатами перемог на олімпіадах. Тому, на їхню думку, вони знають тонкощі підготовки краще досвідчених вчителів. Також вони готові навчати не тільки по скайпу або вайберу, але і створюють спеціальні Telegram-канали для своїх учнів.

Але задоволення не з дешевих: в порівнянні з 2017-м ціни за одне індивідуальне заняття виросли в середньому на 20-30 грн / год. Щоб порахувати середній чек за підготовку, ми взяли п’ять півторагодинних занять на тиждень по трьох найпопулярніших предметах (два рази англійська, два — математика і один — українська мова). За сім тижнів підготовки в 2017-м довелося б викласти 5950 грн, а ось в цьому році потрібно приготувати мінімум 7560 грн.

Найбільше подорожчали математика і фізика: якщо в минулому році півтори години занять обходилися в середньому в 225 грн в столиці, то зараз ціна злетіла до 250 грн. Традиційно дорогою англійська: як і в минулому році, півтори години занять обійдуться в 200 грн. Не змінилася вартість і 1,5-годинного уроку з німецької — в середньому 180 грн. Хімію можна підтягнути за 100-150 грн, історію України — за 200 грн, а українською мовою і літературою зайнятися за 180 грн (у 2017-му було 150 грн).

Умови і строки

Реєстрація на ЗНО-2018, яка почалася на початку лютого, вже завершена — в цьому році здати незалежне тестування виявили бажання понад 276 тис. осіб (у минулому році було більше 223 тис). Тепер, перш за все, вони здадуть математику 22 травня і українську мову з літературою 24 травня. Потім на черзі іноземні мови 29 травня (іспанська, німецька, французька). Тестування з англійської мови пройде 1 червня, з біології — 4 червня, з історії України — 6 червня, з географії — 8 червня, з фізики — 11 червня, а хімію напишуть 13 червня. Відзначимо також, що в цьому році російську мову виключили з переліку предметів.

Далі стартує вступна кампанія. Подача заявок на вступ до вузу в цьому році, як і в минулому, буде тільки в електронній формі — для цього потрібно з 2 по 25 липня зареєструватися на сайті ez.osvitavsim.org.ua. Однак в цьому році абітурієнти зможуть подати тільки 7 заяв в різні вузи (замість 9) на 4 спеціальності.

Share