“Підходимо до фіналу”: Путін анонсував масштабний обмін полоненими між Україною та РФ

Президент Росії Володимир Путін вперше прокоментував обмін полоненими між Росією і Україною.

“Досить складно було приймати рішення щодо конкретних людей, але підходимо до фіналу”, – сказав він у ході Східного економічного форуму в російському Владивостоці передає Обозреватель.

За його словами, обмін затриманими між Росією і Україною буде масштабним. “Це хороший крок до нормалізації відносин”, – запевнив глава РФ.

Також Путін заявив, що, швидше за все, обмін буде проведений найближчим часом.

“Ми дві частини одного і того ж народу. Нормалізація неминуча. У найближчій перспективі все буде залежати від чинного українського керівництва”, – резюмував він.

Звідки ноги ростуть

Усі ці заяви прозвучали на тлі знакового сигналу з Києва. Зокрема, мова йде про те, що Київський апеляційний суд вирішив звільнити з-під варти фігуранта у справі збитого MH17 Володимира Цемаха.

Справа в тому, що 30 серпня стало відомо, що Росія затягує обмін полоненими, і провокує інформаційну хвилю, щоб підштовхнути владу України до вигідної для себе формули обміну. Президент РФ Володимир Путін нібито вимагає видачі на обмін саме Володимира Цемаха.

Так коли обмін?

Раніше російські ЗМІ запустили інформацію з посиланням на джерела, що переговори з обміну продовжаться 7 вересня. Ніякого офіційного підтвердження цих даних немає.

Також стверджується, що під час обміну українських полонених на російських може бути використана нова схема, за якої засуджені повернуться на батьківщину з копіями їхніх кримінальних справ, а за злочини їх засудять заочно.

При цьому 5 вересня голова політради партії “Опозиційна платформа – за життя”, кум Володимира Путіна Віктор Медведчук заявив про швидке завершення переговорів про обмін полоненими між Москвою і Києвом.

У свою чергу, український адвокат Валентин Рибін сказав, що ніяких зрушень з питання обміну ув’язненими поки немає.

За його словами, ситуація з обміном поки залишається на колишньому рівні, усі очікують указу президента Володимира Зеленського про помилування.

Джерело

Share