Погляньте, що робиться! Банкова пішла на свідчайдушний крок! Інавгурацію Зеленського хочуть зірвати…

Банкова і її глава Петро Порошенко йдуть на крайнощі, щоб перешкодити Володимиру Зеленському офіційно стати главою держави.Так, Адміністрація президента ініціювала розгляд Конституційним судом рішення про відставку його голови – Станіслава Шевчука, що відстрочить інавгурацію Зеленського.

Згідно закону, у новообраного президента під час інавгурації приймає повноваження чинний глава Конституційного суду. Якщо його не буде на момент церемонії, виникне колізія і вступ на посаду глави держави може бути зірвано на невизначений термін.

Відсторонення Шевчука нібито планують провести через позбавлення його посади судді (згідно зі статтею 21 Закону про КС). Для цього Постійна комісія КС з питань регламенту та етики повинна зробити висновок про вчинення Шевчуком дисциплінарного порушення, грубого і систематичного нехтування своїми обов’язками. За відповідне рішення вже заручилися голосами 6 суддів з необхідних 12. Погодилися підтримати таке рішення Микола Мельник, Сергій Сас (вважається близьким до Юлії Тимошенко), Ігор Сліденко, Володимир Мойсик, Литвинов (йому, за інформацією видання, Петром Порошенком обіцяно головування КС), Олександр Тупицький.

Ще четверо суді коливаються і з ними АП веде роботу: Наталія Шаптала, Михайло Гультай, Михайло Запорожець, Олександр Касмінін. Окрім того, тривають активні пошуки ще двох суддів, готових підтримати таке рішення.

Відмітимо, що як тільки Володимир Зеленський здобув перемогу на виборах, в Кабміні вже придумали, як йому поставити палиці в колеса. В уряді заговорили про прийняття нового закону Радою, що обмежує повноваження глави держави. Але днями цю пропозицію підтримав спікер парламенту Андрій Парубій, який назвав підготовлений документ «законом про імпічмент президента». При цьому він зауважив, що Рада може почати роботу над цим проектом вже в четвер, 25 квітня.

Втім, експерти відзначають, що прийняти даний документ в такі короткі терміни у депутатів не вийде, якщо тільки вони не підуть на порушення. Адже на розгляду цього документа має піти чимало часу, і, відповідно до закону, підписати його повинен буде Зеленський після його інавгурації. Однак парламент хоче піти на порушення закону і прийняти цей документ про так званий імпічмент до інавгурації Зеленського.

джерело

Share