Польща готує солодке життя заробітчанам: втішна статистика

Українці витіснили всіх іноземців і цінуються буквально на вагу золота

В 2018 році Заклад соціального страхування (ZUS) в Польщі видав понад 600 тисяч свідоцтв форми A1 працівникам, які були відряджені на роботу за кордон.

Серед них все більше іноземців, які працюють на польські фірми, але найчастіше «перепадає» українцям.
>
Про це передає “Польське радіо”.

Як каже прес-секретар ZUS у Нижньосілезькому воєводстві Івони Ковальської-Матіс, найбільше свідоцтв A1 видали у Кракові – 44 тисяч, у Варшаві – 40 тисяч і Гданську – 28 тисяч.
“Довідки, які ми видаємо, – це документ, необхідний для осіб, які працюють в країнах Європейського Союзу, Європейського економічного простору або в Швейцарії. A1 підтверджує, що стосовно зазначеного в ній особи під час роботи або діяльності за кордоном застосовуються тільки польські положення соціального страхування. Завдяки цьому така людина не повина платити подвійних внесків”, – говорить прес-секретар.
“За відряджених працівників, незважаючи на те, що вони працюють за кордоном, можна платити польські, іноді значно менші внески. Це свідоцтво видається також для іноземців, яких польські фірми відправл

ZUS наводить дані, які свідчать про те, що в 2018 році на польських компаніях за кордоном працювали 23 тисяч українців і близько 3 тисяч білорусів. Найчастіше польські фірми відряджають своїх працівників до Німеччини (51% випадків), Франції (11,5%), Бельгії (7,5%), Нідерланди (6,3%) та Швеції (5,5%).

Джерело

Share