Порошенко: Навряд чи в світі є країна, яка зробила так багато реформ, як Україна

За останні півроку Україні вдалося провести цілу низку реформ, і навряд чи зараз у світі є будь-яка інша країна, яка зробила так багато.

Про це сказав президент України Петро Порошенко в інтерв’ю впливовому британському виданню Financial Times, відзначаючи динаміку і прогрес реформ в Україні, передає прес-служба АП.

Так, глава держави нагадав, що з вересня 2017 року Україна провела “реальну і системну” освітню реформу, а також відзначив реформу системи охорони здоров’я, яка не була простою, а “іноді дуже болючою, іноді непопулярною”.

“Політики не в захваті від того, що потрібно робити непопулярні речі, але ми більше не можемо терпіти стару систему. Ми робимо реформи не для МВФ, а для українського народу і майбутнього моєї країни. І я пишаюся тим, що МВФ сказав, що протягом трьох років мого президентства ми зробили більше реформ, ніж в попередні 25 років”, – наголосив Порошенко.

Президент також навів приклад пенсійної реформи, коли “ніхто не вірив, що буде достатньо політичної волі для пенсійної реформи, відійти від пенсійної системи популістського стилю до системи, яка мотивувала людей платити офіційні зарплати, а не підтримувати сірі”.

“Протягом 25 років моя країна чекала нового Закону про приватизацію, який встановлював би абсолютно нові стандарти приватизації, прозорі правила, можливість для інвестора використовувати британську правову систему, якщо він відчуває себе комфортно з цією позицією”, – розповів Президент про нові правила приватизації державних підприємств.

Глава держави також сказав про конституційну реформу в частині судової реформи.

“У нас була абсолютно залежна і корумпована судова система. Уявіть собі, що за дуже короткий проміжок часу парламент підтримав конституційну реформу судової системи. Ми повністю провели перезапуск всієї судової системи, і новий Верховний Суд уже почав свою роботу”, – сказав Петро Порошенко.

Президент також додав, що одночасно з величезним реформуванням української армії, яке вимагає значних коштів, Україна нарощує обсяги ремонту та будівництва нових доріг.

“Останні півроку були дуже насичені активними реформами. І навряд чи ви знайдете будь-яку іншу країну в світі, яка зробила так багато”, – наголосив він.

Share