Порошенко терmіново зібрав засідання РНБО: що відбувається

Президент України Петро Порошенко терміново зібрав Раду національної безпеки і оборони України щодо реформування державного концерну “Укроборонпром” та посилення прозорості його діяльності, повідомляє 24 канал.

Петро Порошенко сказав, що засідання Ради нацбезпеки і оборони присвячене питанням забезпечення оборонно-безпекового сектора озброєнням і військовою технікою. В тому числі – реформуванню “Укроборонпрому” та посиленню прозорості його діяльності, боротьбі з корупцією.

Президент зазначив, що необхідно уникнути надмірного засекречення інформації щодо державного оборонного замовлення та внести зміни до законів. Крім того, Порошенко заявив, що РНБО ініціює міжнародний аудит і комплексну ревізію усіх контрактів державного концерну “Укроборонпром”. Він пропонує розширити склад Наглядової ради концерну за рахунок міжнародних фахівців з країн-партнерів, які є членами НАТО.

На засіданні президент України виступив з доповіддю, а решта засідання відбуватиметься в закритому режимі.

Коротко про корупційні схеми в “Укроборонпромі”:

На початку війни група молодиків вступає у змову з оборонними чиновниками. Вони скуповують військові запчастини у російських контрабандистів, а також по складах української армії. Накручують ціну у рази і за змовою з державним концерном “Укроборонпром” продають на його заводи.
До групи входять: замсекретаря Ради нацбезпеки і оборони Олег Гладковський, його син Ігор, колишній працівник концерну Віталій Жуков, Андрій Рогоза – спеціаліст із контрабанди. У справі фігурують люди, наближені до президента Петра Порошенка, і навіть колишній завод гаранта “Кузня на Рибальському”.
Центром оборудок стає підставна компанія “Оптимумспецдеталь”, скорочено Оптима. Група заробляє понад чверть мільярда гривень. Значну частину роздає на хабарі і відкати. Молодший Гладковський відповідає за тиск на оборонних чиновників, а старший переконує, що нічого про це не знав. На переконання Ігоря Гладковського, метою розслідування журналістів була дискредитація чинного президента Петра Порошенка під час виборчої кампанії.
4 березня президент Петро Порошенко звільнив Олега Гладковсього.

Джерело

Share