“Поверне Україні Крим!” У Росії запанікували через конфлікт з Японією

У Росії запанікували через передачу Японії двох південних островів Курильської гряди, тому що, коли жителі цих місць заживуть по-людськи, тоді й Крим повернеться до України.

Про це написав у мережі користувач Олександр Савицький, на що звернула увагу блогер RoksolanaToday&Крим, надавши відповідний пост в Twitter.

«Росіяни Криму цілком і повністю підтримали своїх нових співвітчизників – справжніх росіян, які виступили проти передачі Японії двох південних островів Курильської гряди.

Як пояснили самі опитані, поверенення чужих територій їх лякає тим, що слідом Росія може передати Німеччині Кенінгсбургскую область, а потім, звісно ж поверне й Україні Крим», – зазначив користувач.

Він додав, що росіян розлютило те, що Японія гарантувала всім курильчанам, які побажали залишитися жити на цих островах, виплати достойної грошової допомоги та забезпечення роботою по можливості. А це означає, що жителям платитимуть близько 3000 доларів на місяць.

«І остаточно добиває прихильників цілісності і непорушності своєї нової Батьківщини те, що курильских японців неминуче виселять з бараків, нададуть їм нове комфортабельне житло за рахунок японської держави, і заживуть вони як люди.

Втім, більшість опитаних кримських росіян таємно сподіваються, що в разі приєднання цих островів, Японія обдурить курильских зрадників Батьківщини так само, як Росія обдурила кримських, і далі їм доведеться тільки триматися з усіх сил», – йдеться в повідомленні.

Додамо, якщо говорити про настрої народних мас, то тільки 5 % японців задоволені рішенням уряду повернути лише 2 острови, 46 % погоджуються хоч на якийсь компроміс, а 33 % – вимагають повернення всіх 4-х територій.

Щодо Росії, то усе як завжди: «Крим наш!», «Курили наші» – нічого нового.

Тим не менш, за даними американської дослідниці Еммі Куіллен, юридичних важелів для вирішення цього питання не існує, аргументи обох сторін рівносильні: залишається хіба політичний компроміс. Але і його досягти буде не просто.

Японці мають свої аргументи:

Москва порушила пакт про нейтралітет 1941 року. Якби Союз не напав на Токіо, острови залишились би в складі Японії. Росіяни відмовилися підписувати Сан-Франциський мир, а отже і не мають права на Курили.

В Москві свій аргумент:

Приєднання Курил – наслідок Другої Світової, а отже оскарженню не підлягає.

Аргументи обох сторін не дають можливості на вирішення проблеми. Конкретно цю територіальну суперечку можна вирішити тільки завдяки суворим міжнародним правовим нормам,– підкреслила американська дослідниця Еммі Куіллен.

Джерело

Share