Прямо зараз Епіфаній зробив гучну заяву за Зеленського, ПЦУ та Томос

Митрополит Київський і всієї України зробив гучну заяву про Зеленського та Томос

Зеленський підтримав нову українську церкву: Епіфаній відреагував миттєво

Нещодавно кандидат у президенти України Володимир Зеленський заявив, що не має жодних планів щодо Томосу, які могли б нашкодити автокефалії. Водночас у штабі шоумена заявили про підтримку Православної церкви України та історичність події надання Томосу. Однак очільник ПЦУ Епіфаній зазначив, що нічого не чув про підтримку церкви з вуст самого Зеленського.

Про це Епіфаній сказав у ефірі телеканалу «Прямий».

Митрополит Київський і всієї України зазначив, що оцінювати варто не обіцянки, а реальні справи, «які були зроблені свого часу і будуть робитися в майбутньому».

«Тому я б не хотів, щоб на цьому питанні в майбутньому спекулювали. Але реально оцінювали людей за їхніми вчинками: хто і що зробив реально, а не обіцяє в майбутньому щось зробити», – повідомив Епіфаній він.
Варто зазначити, що нещодавно радниця Володимра Зеленського з правових питань Ірина Венедиктівна на одній із прес-конференцій зазначила, що «Україна – світська держава, але отримання Томосу є дуже важливим для нашої самоідентичності». За її словами, держава повинна і буде захищати ці питання.

За словами представниці передвиборного штабу, політик зробить все можливе для захисту «досягнення» Києва.

«Для нашої державності та ідентичності отримання Томосу — найважливіше. Тому це святі речі, на які, звичайно ж, ніхто зазіхати не буде, а буде підтримувати всіма способами».
Ірина Венедиктівна

Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.

джерело

Share