Рева дозволив українцям не платити за газ за однієї умови

Незаконний газовий борг не може служити підставою для відмови в оформленні субсидії.

Міністр соціальної політики Олександр Рева пригрозив облгазам відкликанням ліцензії та закликав українців боротися з липовими газовими боргами в судах. Про це чиновник заявив під час наради у вівторок, 5 березня. Він переконаний, що постачальники виставляють тим споживачам, у яких немає лічильників, платіжки на свій розсуд – пише UBR.

«Газопостачаючі підприємства нараховують людям, в будинку яких не встановлені лічильники газу, суми, які вважають необхідними. Тобто, в платіжках, які вони виставляють, значаться віртуальні суми за попередні 30 місяців », – пояснив міністр. Разом з тим, ці ж постачальники намагаються нажитися і на тих громадян, чиї будинки обладнані лічильниками газу, але використовують для цього вже іншу схему.

«Навіть тим людям, у яких є прилади обліку, постачальники донараховують суми не за лічильником, а з певним коефіцієнтом. Це називається «приведенням обсягів природного газу до стандартних умов для здійснення комерційних розрахунків». Умовно кажучи, людина спожила 100 кубічних метрів газу за лічильником, а їй виставляється рахунок за 130, з мотивацією приведення розмірів використаного природного газу до стандартних умов. Це абсолютно незаконно. Більш того, є 42 постанови НКРЕКП, якими заборонено це робити. 42 постанови по кожному підприємству, і завдання місцевих адміністрацій – забезпечити виконання облгазами цих постанов, через ті законні механізми, які сьогодні передбачені. Вони повинні розуміти, що ігнорування постанов НКРЕКУ може привести, в кінцевому підсумку, до втрати ліцензії на продаж газу ».

У Мінсоцполітики зазначили, що якщо українці оскаржують приписані їм борги в суді , сам факт наявності заборгованості не може бути підставою для відмови в оформленні субсидії. В такому випадку пільга призначається на період розгляду справи. Таким чином, незаконні дії деяких постачальників послуг не матимуть негативного впливу на одержувачів субсидій, за умови відстоювання ними своїх законних прав.

Джерело

Share