Ріст ВВП на 40% і країна у смартфоні: Гончарук поставив масштабні завдання Кабміну

За п’ять років економіка України має зрости на 40%, з’явиться мільйон робочих місць і буде відремонтовано 24 тис. кілометрів доріг.

Таке завдання поставив перед собою новий уряд, сказав прем’єр-міністр України Олексій Гончарук на зустрічі президента Володимира Зеленськогоіз представниками Верховної Ради, Кабміну і правоохоронних органів.

Головне зі сказаного про орієнтири уряду: (щоб прочитати детальніше, доскрольте до кінця сторінки)

зростання економіки на 40% за 5 років;
доведення до “нормального стану” 24 тисячі кілометрів доріг;
боротьба з бідністю;
зниження рівня шкідливих викидів;
боротьба зі зменшенням кількості українців;
зниження витрат на державну владу;
відмова від паперового документообігу вже від 1 жовтня;
2020 рік стане роком цифровізації країни.
Зростання ВВП

“Ми поставили собі за мету, щоб у наступні 5 років економіка України виросла мінімум на 40%. Це дуже амбітна, але реалістична завдання. Це призведе, за нашими розрахунками, до появи близько 1 мільйона робочих місць”, – сказав Гончарук.

Дороги

Глава уряду заявив, що у планах розвиток інфраструктури.

“До нормального стану потрібно довести 24 тис. км доріг, щоб по них можна було їздити. Звісно, 15 аеропортів мінімум, 5 портів, запустити внутрішньоводні шляхи. Треба покрити всю країну якісним швидкісним інтернетом”, – заявив прем’єр-міністр України.

Боротьба з бідністю і тарифи

Наступне масштабне завдання – подолання бідності.

“Зараз прожитковий мінімум, задекларований на папері, не відповідає тому, що в реальності. Очевидно, що за ці гроші люди не можуть прожити. Цей мінімум має бути переглянутий”, – сказав Гончарук.

Також уряд збирається переглянути тарифи: “Цифра у платіжці має бути меншою. Ми над цим працюємо”.

Екологія і демографія

Гончарук сказав, що в Україні будуть впроваджувати систему моніторингу екології.

Уряд збирається боротися зі зменшенням населення: “Треба це перебороти. В Україну повинні повертатися люди і українці повинні народжувати більше, ніж помирати”.

“Держава у смартфоні”
“Ефективна держава у смартфоні. Ми повинні менше витрачати на державу і зробити її ефективнішою”, – назвав ще один пункт прем’єр.

Шукатимуть неефективних

Наступні кілька тижнів уряд зосередиться на створенні сильних команд у кожному міністерстві.

“Це складне завдання, і воно буде пов’язано з оцінкою ефективності того, що відбувалося. Ми дуже уважно подивимося, які завдання ставилися перед державними органами і що вдалося виконати. Неефективних менеджерів, або тих, які були пов’язані з попередніми політсилами, групами впливу, які працювали на свої інтереси, ми звільнимо”, – сказав Гончарук.

Крім того, він зазначив, що до кінця вересня Кабмін працюватиме над створенням програми уряду.

Цю програму створюватимуть за допомогою електронних ІТ-інструментів: “Щоб її можна було потім за показниками вимірювати, щоб суспільство бачило і могло онлайн контролювати”.

Також, спікер парламенту Дмитро Разумков заявив, що законопроект про державний бюджет на 2020 рік повинен надійти до Верховної Ради до 15 вересня, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Зараз готується проект бюджету на 2020 рік, він повинен потрапити до Верховної Ради України до 15 вересня, і зараз саме цим буде займатися новообраний уряд”, – сказав Разумков на брифінгу в понеділок у Києві.

Згідно з Бюджетним кодексом України, Кабінет міністрів затверджує і подає в парламент до 15 вересня проект закону про державний бюджет на наступний рік.

Джерело

Share