Росія впритул наблизила до кордонів України потужну зброю! Загроза для країни

Росія порушує договір про обмеження ракет середньої та малої дальності ще тоді, коли наблизила до кордонів України свої ракетні комплекси «Іскандер».

Для України це створює безпосередню загрозу, зауважив міністр оборони України Степан Полторак після зустрічі з міністрами оборони НАТО у Брюсселі.

Росія давно почала не виконувати цей договір про середні ракети. Вони почали порушувати його вже тоді, коли наблизили до кордонів з Україною на відстань буквально 50 кілометрів свої ракетні комплекси «Іскандер».

Зараз вони розташовані в Ростовській, Краснодарській, в Білгородській областях, і є безпосередньою загрозою для України,– наголосив Полторак.

Україна засуджує такі дії Кремля і підтримує усі зусилля та плани НАТО. Окрім того, Збройні сили намагаються мінімізувати загрози з боку Росії.

«Для чого вони розмістили ракетні комплекси «Іскандер» неподалік наших кордонів, значно збільшивши ймовірний радіус ураження нашої території? Зараз ми спостерігаємо просто величезну кількість накопиченої російської зброї на нашому кордоні», – написав міністр у Facebook.

За його словами, провокація у Керченській протоці, хоча переміщення української корабельної групи відбувалося згідно з усіма нормами міжнародного права, росіянам потрібна була для подальшого здійснення відкритої агресії щодо України.

Додамо, що заступник директора з міжнародних питань Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь вважає, що розташування ракетних засобів, в тому числі пускових установок «Іскандер-М», поблизу українського кордону свідчить про те, що Російська Федерація готується до операції щодо створення так званого наземного «коридору» в анексований Крим.

«Я вважаю, і наш центр вважає, що на цей час головна загроза з боку РФ не з наземного компоненту, а з ракетно-авіаційного і морського, оскільки РФ повністю контролює Чорне море і повністю переважає не тільки Україну, але і країни-члени НАТО в Чорноморському регіоні», – сказав він.

«Це означає, що РФ дійсно йде за цим сценарієм. Вона готується до завдання ракетних ударів. Тобто, вони можуть вдарити по штабах і пунктах управління, порушити системи управління, контролю, комунікації. Лише після того може бути здійснена наземна операція, яка вже буде йти на відкритій території, коли вже наземне угрупування України не зможе діяти як цілісна систем», – сказав Самусь про можливий намір країни-агресора.

Джерело

Share