“Що б вона не писала в фейсбуці” – член наглядової ради розповів чому насправді MARUV не поїде на Євробачення

Співачка Ганна Корсун, відома під псевдонімом Maruv, яка виграла конкурс на участь від України на пісенному конкурсі «Євробаченння», відмовилась представляти там нашу країну через умову не гастролювати у Росії і представляти позицію української держави.

Про це заявив член наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, політолог Віктор Таран у ток-шоу «Прямий ефір» на телеканалі «Прямий» передає Високий Замок.

«Я є членом наглядової ради «Суспільного телебачення» і ситуацію знаю зсередини. Давайте кілька міфів одразу розвіємо. Хто ухвалював рішення і виписував умови конкурсу? Нагадаю, що у 2014 році Зураб Аласанія, тодішній керівник «Першого національного», підписав договір, яким передав права по організації конкурсу телеканалу «СТБ». Тому держава Україна в особі «Суспільного» не несе відповідальність за етап відбору і за прописування всіх умов. А несе канал безпосередньо «СТБ», який це все виписував.

І, відповідно, коли вже «Суспільне» дізналося, кого відібрали, показали контракт, де були виписані певні умови, які, в тому числі, передбачали, що якщо за гроші державного бюджету, за наші з вами гроші їде людина, то вона повинна виконувати певні представницькі, в тому числі, функції.

Я спілкувався з юристами телеканалу «Суспільного», які сьогодні півдня спілкувалися з юристами переможця. То я можу сказати, що по ключовим питанням не дійшли згоди. Що б вона не писала в «Фейсбуці», не дійшли згоди щодо того, що вона не повинна гастролювати в Росії. Не дійшли згоди щодо того, що вона повинна представляти позицію України, тому що вона є вісником України, і репрезентувати позицію держави, якщо до неї будуть підходити журналісти і задавати певні питання. І там ще є ряд питань…

Тому вона відмовилася підписувати контракт, в якому вона, наприклад, зобов’язувалась не гастролювати в Росії. Вона відмовилася. Це її право. Але так само у неї був вибір: або стати представником України, і це честь виступити на «Євробаченні», або вибрати гроші в Росії. Вона свій вибір зробила”, — розповів Таран.

Джерело

Share