Що робити, щоб пластикові вікна не запотівали взимку!

На зорі 2000-х пластикові вікна були обов’язковим атрибутом так званого «євроремонту», зараз же вони встановлені ледь не в кожній другій квартирі, пише novate.

Тепло- і звукоізоляцію багато оцінили по достоїнству, ще одним очевидним плюсом таких вікон є простота в догляді за ними. Пластик адже ні штукатурити, ні фарбувати не треба. Правда, потрібно обов’язково виконувати інші процедури, про які часто замовчують установники.

Щорічна мастило вікна

Перше правило, про який повинен знати кожен власник вікон, говорить: віконний механізм, як і будь-який інший, потребує мастилі. Якщо ігнорувати цей факт, то наслідки будуть сумними: рано чи пізно вікно прийде в непридатність і перестануть закриватися. Щоб його полагодити, доведеться викликати фахівця і розщедритися на ремонт: в кращому разі на заміну фурнітури, в гіршому – на заміну всього механізму.

Причиною того, що закривається механізм перестає справно працювати, є те, що з часом на ньому накопичується шар бруду, а заводська мастило стирається і вимивається. Першим сигналом того, що ремонт скоро буде потрібно, послужить неприємний скрегіт при закриванні і відкриванні вікна.

Для змащення можна використовувати машинне або силіконове масло. Будь-які «побутові» замінники (соняшникова олія, гель для взуття, вазелін та інше) – під забороною, оскільки вони швидко висихають і дряпають механізм, руйнуючи його.

Змащувати вікна досить раз на рік, і все буде працювати справно.

«Літній» і «зимовий» режим
Мало хто знає, що розробники передбачили роботу вікон в «літньому» і «зимовому» режимі. У холодну пору року їх потрібно закривати щільніше. Щоб цього досягти, потрібно перевести цапфу (виступ на рамі у формі циліндра) з вертикального положення в горизонтальне. Найчастіше цей циліндр знаходиться не в вертикальному положенні, а може бути зміщений по діагоналі. Якщо провести паралель з циферблатом годин, то це аналогічно стрілці годинника, що показує на цифру 3. У цьому випадку циліндр потрібно провернути до положення 9. Чи потрібно змінити положення всіх цапф, зробити це простіше за все за допомогою щипців (стандартні циліндричні цапфи) або шестигранника (для запірних циліндрів, які мають відповідний паз).

Джерело

Share