Скандал з Луценком отримав неочікуване продовження: Колишній колега “проїхався” по його заявах

Звинувачення на адресу посла США в Україні Марі Йованович з боку генпрокурора України Юрія Луценка є спробою привернути увагу президента Сполучених Штатів Дональда Трампа.

Так вважає колишній заступник генпрокурора Давід Сакварелідзе.

«Через лобістські фірми пролобіювали інтерв’ю, щоб надіслати сигнал Трампу. Щоб він їх підтримав на цих виборах, де невеликі шанси, що діюча влада залишиться і що Луценко залишиться генеральним прокурором», – пояснив Сакварелідзе, передає Голос Америки.

На його думку, керівник ГПУ намагається «вибудувати якусь теорію змови», котра виглядає дуже непереконливо. Мовляв хотів навести лад в країні, але йому завадили американці, які втручались у внутрішні справи України і не давали людині працювати.

Сакварелідзе підтвердив, що від США через посольство надходили гроші на певні проекти, спрямовані на позитивні зміни в правоохоронній системі України.

Фінансова допомога надходила у вигляді зарплати декільком експертам, які допомагали в якості консультантів під час конкурсу.

Претензії Луценка з цього приводу його колишній підлеглий назвав «явною спробою маніпуляції з боку влади України».

Також Сакварелідзе пошкодував, що свого часу підтримав призначення Луценка на посаду генерального прокурора.

«Я сподівався, що відсидівши у в’язниці і будучи жертвою режиму Януковича, він зробив для себе певні висновки, але висновки він зробив протилежні. Він, як видається, завжди намагався стати частиною тієї системи, яка його і посадила. Він, мабуть, шкодував, що опинився на невірному боці і тепер», – говорить Сакварелідзе.

Також додамо, що заяа генпрокурора, імовірно, може бути результатом домовленості глави ГПУ із адміністрацією Дональда Трампа.

Таке переконання висловив експерт Інституту української політики Артем Петренко.

«Ця різка заява точно відображає політичну боротьбу і всередині України, і в США. Це The Hill, якому Луценко дав інтерв’ю одне з провідних видань у Сполучених Штатах, яке читають у Вашингтоні. Тому ця заява не випадкова, вона продумана. Основана мета – зберегти владу, а якщо не вдасться – уникнути переслідувань. Від позиції адміністрації США багато залежить, – – сказав Петренко.

Джерело

Share