«Собівартість свічки у церкві у сотні разів менша, ніж її ціна. Таке буває тільки з наркотиками» — Денисенко

Питання Російської православної церкви на території України можна вирішити не лише за допомогою автокефалії, а через економічні заходи. Про це в інтерв’ю Gazeta.ua розповів народний депутат Вадим Денисенко.

«Церква – це величезна економічна машина з заробляння шалених грошей. Собівартість свічки у сотні разів менша, ніж її ціна. Таке буває тільки з наркотиками», — каже він.

Якщо зайнятися питаннями економічної діяльності Української православної церкви Московського патріархату, її лояльність зразу змінилася б.

«В далекому 1999 році московська церква в Україні вирішила підтримувати комуніста Петра Симоменка на президентських виборах. Це дуже обурило тодішню владу, Леоніда Кучму. І через кілька тижнів після цієї заяви церкви на митниці при переході кордону затримали єпископа Житомирського. Він віз податі до Москви – кілька кілограмів золота. Їх конфіскували. Після цього російська церква несподівано стала підтримувати Кучму», — говорить Денисенко.

Можна поцікавитися на які гроші живе церква. Багато цікавого випливло б назовні, вважає політик.

«Церковники ж мають право брати від усіх, це не злочин. Можливо є і нафтові гроші, і нарко-гроші. Бразильського бойовика Лусваргі затримали в Голосіївському районі в монастирі, який побудували на гроші «общака» міста Києва. Його засновником був відомий бандит Володимир Кисіль.

Є інша історія. Дуже боюся, що протягом наступного року, очевидно, в південних областях, будуть вигадувати релігійні конфлікти і «гоніння» на російську церкву. Найближче до цього – Запорізька область. Пам’ятаємо, як там відмовились відспівувати хлопчика, хрещеного Київським патріархатом, інші моменти. Ці історії штучно розкручуються, щоб показати «гоніння» на себе. Це політтехнологія», — наголосив Денисенко.

Share