«Сьогодні багато радянщини. Ось це стукацтво. Доноси пишуть охоче», — Ахеджакова про росіян

На думку актриси, «вірус совка» у російському суспільстві дуже сильний.

У Росії зараз «багато радянщини», сказала російська актриса Лія Ахеджакова в інтерв’ю «МБХ Медиа», передають Патріоти України.

«Сьогодні багато радянщини. Ось це стукацтво. Ось ці доноси. Те, що сталося зараз із [режисером Олександром] Сокуровим, коли один із директорів його Фонду написав на нього донос. Доноси пишуть охоче. Ця совкова традиція, яка тягнеться звідти, з історії. «Слово і діло», — говорили бояри, які стукали. Це взагалі традиція в Росії: стукати, закладати людей. Я коли приїхала в Москву, жила в квартирі, яка раніше вся належала моїй господині, але люди написали на неї донос, посадили її у в’язницю і скористалися цією квартирою. Залишилася одна крихітна кімнатка. Вона була актрисою, зіркою театру оперети і дуже багато років відсиділа, щоб ці люди заселили її квартиру й отримали житлоплощу. Ще є цей «стокгольмський синдром», коли люблять тих, хто їх мучить», – зазначила вона.

Актриса додала, що вірус «совка» ще дуже сильний. Вона підкреслила, що є також багато людей, «які живуть у злиднях або таким небагатим життям, але дуже тягнуться до літератури, до мистецтва». «Вони освічені люди, вони вміють обходитися малим і не скаржитися, не скиглити. Дуже хороші люди, прекрасні, їх дуже багато. Я завжди це бачила, і завжди це було. Але є і жертви пропаганди», – додала Ахеджакова.

За словами актриси, вона хоче, щоб в країні «було чутно голос інтелектуалів і мислителів»: «Мені хочеться сподіватися, що минув час, коли «в бій ідуть самі старики». («В бій ідуть самі старики» – радянський фільм про Другу світову війну, знятий на кіностудії ім. Довженка режисером Леонідом Биковим. – ред.). А зараз «у бій підуть молоді». Хочеться на це сподіватися, бо я багато знаю молодих, не боягузливих, не пов’язаних якоюсь пам’яттю і традицією, людей, які вміють думати, говорити, які знають мови. Вони вже люди світу. І хочеться, щоб вони підхопили те, що зараз опустилося нижче за плінтус, те, що зникає з тими, хто пішов. І щоб у країні звучало не тільки холуйство і мракобісся, а все-таки було чутно голос інтелектуалів і мислителів. Щоб він був сильнішим і лунав. Хочеться заглушити мракобісся».

Share