Сотні мільйонів, які ми даємо! Генерал США зробив розгромну заяву про розкрадання в оборонці

Скандал із розкраданнями в оборонному комплексі України загрожує серйозними наслідками для взаємин України із партнерами. Зокрема, тепер США можуть засумніватись у доцільності підтримки держави.

Екс- командувач сухопутними військами США в Європі, генерал-лейтенант Бен Ходжес наголосив, що Україна має величезну підтримку у конгресі США

Однак під час першої міжнародної конференції «Одеські дебати. Об’єднання України, Чорноморського регіону та трансатлантичних партнерів» в Одесі американський розповів про загрози через викриття багаторічних схем відмивання грошей з «оборонки».

Зараз у вас є величезна підтримка в Конгресі США. Конгрес зараз більш антиросійський, ніж я бачив за останні 30 років. Але це не продовжиться назавжди,
– сказав генерал-лейтенант.

Він наголосив, що Україна має робити все, аби заслужити довіру та впевненість у ній Конгресу США.

«Коли таке відбувається, одразу думаєш про сотні мільйонів доларів, які ми всі надаємо, про те, що сотні американських і канадських військових допомагають тренувати українських солдат. Дуже важко підтримувати це», – підкреслив Ходжес.

В свою чергу, в Євросоюзі очікують від влади України кроків щодо боротьби з корупцією в оборонному секторі, з покаранням підозрюваних у незаконних діях. Про це в п’ятницю заявив прес-секретаря ЄС.

ЄС надає великого значення боротьбі з корупцією та верховенству права, ми продовжуємо тісно співпрацювати з Україною в цих секторах. В Україні було проведено ряд важливих реформ, але необхідно зробити ще більше, в тому числі, для боротьби з корупцією в оборонному секторі», – зазначається в коментарі у зв’язку з корупційним скандалом в оборонному секторі України.

У Брюсселі очікують, що українська влада розслідує «будь-які передбачувані випадки корупції та притягне до відповідальності осіб, підозрюваних у незаконних діях».

Відзначимо, що згідно з розслідуванням журналістів, підприємства Укроборонпрому купували деталі, поставлені контрабандою з Росії групою ділків. При цьому ціни на деталі завищувалися в кілька разів.

Учасниками схеми з розкрадань в оборонному комплексі є заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, його син Ігор з другом і директор Укроборонпрому Павло Букін. У вказаній схемі також нібито задіяні керівники оборонних структур різних рівнів.

Джерело

Share